ثبت نام

تعویض پردازنده گرافیکی Power VR به جای اگزینوس 9810!

اگزینوس
ب

تقریبا چند روز پیش بود که پرچمدار جدید اگزینوس ها، یعنی اگزینوس 8895 رونمایی شد، که برپایه‌ی لیتوگرافی 10 نانومتری ساخته شده است. انتظار می‌رود سامسونگ از اگزینوس 8895، در پرچمداران آتی خود یعنی s8 و s8 plus استفاده کند. این پردازنده با گرافیک Mali و با معماری ARM همراه بوده است، اما مثل این‌که وضعیت در حال تغییر است… برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های پردازنده‌ی اگزینوس سامسونگ، با سام‌آرنا همراه باشید.
شایعات جدید پیرامون پردازنده های سامسونگ، نشان از آن دارند که سامسونگ در حال توسعه‌ی نسل جدیدی از پردازنده های خود است، که با نام 9810 می‌باشند. امّا شایعات به اینجا ختم نمی‌شود! گویا سامسونگ امسال قصد سنت‌شکنی داشته است و تصمیم گرفته، از گرافیک Mali به گرافیک های PowerVR از Imagination Technologies کوچ کند.

البته این اولین بار نیست که سامسونگ از گرافیک PowerVR درمحصولات خود استفاده می‌کند! در سال 2013 در گلکسی اس4 که با اگزینوس 5410 همراه بود نیز از این نوع گرافیک استفاده کرد. البته یکی از بزرگترین مشتریان Imagination Technologies رقیب قدیمی سامسونگ یعنی اپل است که می‌تواند رقابت بین شرکت ها را بیشتر کند.

اگزینوس

شایعه‌های قبلی ازین غول کره‌ای، حاکی از آن بود که سامسونگ برای توسعه‌ی پردازنده های گرافیکی، برنامه‌هایی دارد و در حال مذاکره با Nvidia و AMD است.

اما سامسونگ گفت با موانعی از قبیل حق ثبت اختراع مواجه است.
دیدگاه شما چیشت؟ کدام یک را ترجیح میدهید Mali یا PowerVR؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *