ثبت نام

واقعی‌تر شدن Bixby؛ لوگوی دستیار شخصی احتمالی سامسونگ فاش شد

SamArena-Bixby4
ب

بیکسبی(Bixby)؟

طبق اخبار و اطلاعاتی که نخستین بار در ماه دسامبر فاش شد سامسونگ به طور ناخواسته از وجود دستیار شخصی هوشمندی با نام Bixby و به عنوان جایگزین برای S Voice خبر داد که انتظار می‌رود در ماه‌های آتی (احتمالا ماه مارس) همراه با سری جدید خانواده‌ی S8 معرفی گردد. حال افزون بر اطلاعات قبلی لوگوی تجاری این دستیار احتمالی نیز لو رفته که امکان وجود آن را محتمل‌تر از قبل می‌کند.

ماجرا از چه قرار است؟

سامسونگ در روز پنجم ماه فوریه یک لوگوی تجاری به نام Bixby را در سامانه‌ی طراحی و نشان تجاری اروپا ثبت می‌کند و همانطور که در تصویر سند مربوط به نشان تجاری مذکور با شماره برنامه‌ی (016343931) مشاهده می‌کنید لوگوی بیکسبی به نوعی ترکیب حرف B و عدد 8 می‌باشد که می‌تواند به نام بیکسبی و پرچمدار آینده‌ی کره‌‌ای‌ها یعنی S8 اشاره داشته باشد.

SamArena-Bixby5

علاوه بر مطالبی که گفتیم  وب‌سایت Sam-Mobile مدعی شده که بیکسبی برای اجرای دستورات صوتی می‌تواند از زبان‌های انگلیسی، چینی، آلمانی، فرانسوی، کره‌ای، پرتغالی لاتین، ایتالیایی، اسپانیایی و اسپانیایی لاتین پشتیبانی کند.

همچنین می‌دانیم که ممکن است سامسونگ قصد معرفی سرویس دیگری به نام Hello را داشته باشد که همانند گوگل ناو عمل می‌کند. حال احتمال می‌رود که این سرویس زیر مجموعه‌ی بیکسبی بوده و از طریق این دستیار شخصی قابل استفاده باشد.

در هر صورت تا دو ماه آینده و معرفی رسمی نمی‌توانیم هیچ کدام از این احتمالات را قطعی بدانیم.

بنظر شما در صورت وجود بکسبی، این دستیار شخصی می‌تواند با همتایانش در ios و اندروید رقابت کند؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *