ثبت نام

سامسونگ، از نمونه اولیه دوربین 3D 360 خود پرده برداشت؛ ماورای مرز تکنولوژی!

IMG_20170303_132121

تب واقعیت مجازی، هر روز داغ تر از دیروز می شود و شرکت های مختلف سعی می کنند، با نهایت تلاش خود در این حوزه با یکدیکر به رقابت بپرداند. سامسونگ هم با Gear VR و Gear 360 در این مسیر سخت قدم گذاشته و هر روز که می گذرد؛، در این راه مصمم تر از قبل می شود. اکنون کره ای ها، از نمونه اولیه جدید ترین دستاورد خود در این حوزه ، پرده برداشته اند. دوربینی با قابلیت ضبط فیلم های ۳۶۰ درجه و ۳ بعدی! با سام آرنا همراه باشید تا با دوربین 3D360 ملاقات کنید.
حدود دو سال پیش بود که سامسونگ، از نمونه اولیه دوربین ۳۶۰ درجه خود با نام Project Beyond پرده برداشت. این دستگاه، به ۱۷ سنسور با زاویه دید گسترده با قابلیت ضبط فیلم با رزولوشن Full HD مجهز بود که مجموع فعالیت این سنسور ها، می توانست یک فیلم ۳۶۰ درجه را تولید کند.

3D360

اما در مراسم MWC امسال، سامسونگ از مدل بهبود یافته این پروزه رونمایی کرد. دستگاه مورد بحث، دوربین 3D360 نام دارد. این دستگاه به ۱۸ سنسور با زاویه دید گسترده مجهز گشته است. یک پد لمسی برای کنترل رابط کاربری در این دوربین تعبیه شده است و یک نمایشگر کوچک هم در بالای این دستگاه، جای گرفته است. در بخش صدا هم، سامسونگ برای این محصول کم نگذاشته و آن را به میکروفون های 6ea با قابلیت ضبط ۳۶۰ درجه ی صدا مجهز کرده است.
این دوربین می تواند علاوه بر فیلمبرداری به صورت ۲ بعدی و ۳ بعدی، آن ها را به صورت زنده پخش کند. همچنین دوربین 3D360 از میکرو اس دی، باتری اضافه و حافظه ذخیره SSD اضافه نیز پشتیبانی به عمل می آورد.

3D360

سامسونگ معتقد است دوربین 3D360 برای استفاده در هر مکانی مناسب است. شما می توانید در داخل و خارج خانه، در دشت و در کوهستان، در ساحل و در بیابان از این دوربین استفاده کنید زیرا 3D360 به گواهیمه مقاومت در برابر آب و گرد و خاک(IP65) مجهز شده است.

سامسونگ هیچ گونه حرفی از زمان عرضه و قیمت این محصول به میان نیاورده است و بعید نیست که 3D360 هم مانند Project Beyond، صرفا یک نمونه اولیه باشد.
در حال حاظر تنها دوربین ۳۶۰ درجه ی تجاری سامسونگ، Gear 360 می باشد که با قیمت $250 به فروش می رسد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *