ثبت نام

قابلیت تشخیص چهره گلکسی اس ۸ با یک عکس، گول می خورد!

20170331_160943
ب

همان طور که می دانید، گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس با ویژگی های امنیتی زیادی همچون سنسور اثر انگشت، سنسور عنبیه و قابلیت تشخیص چهره معرفی شده اند. درباره مکان نامناسب سنسور اثر انگشت، در پست های قبلی برایتان گفتیم. شاید با این اوضاع، بسیاری از کاربران بخواهند عنبیه و یا چهره خود را جایگزین اثر انگشت برای تشخیص هویت خود بکنند. اما ظاهرا قابلیت تشخیص چهره گلکسی اس ۸ هم، با یک عکس از شخص، به راحتی گول می خورد! با سام آرنا همراه باشید.

در ویدئو زیر می بینید که یک شخص که قبلا قابلیت تشخیص چهره گلکسی اس ۸ را با چهره خودش فعال کرده بود، می خواهد از هوشمندی گلکسی اس ۸ اطمینان پیدا کند. پس عکس خود را که در یک دستگاه دیگر قرار دارد، در روبه روی گلکسی اس ۸ موردبحث قرار می دهد و پس از چند تلاش و در زاویه ای مشخص، گلکسی اس ۸ گول می خورد و قفل آن باز می شود!!

البته این نسخه گلکسی اس ۸، نسخه ی دمو آن بود و احتمال این که سامسونگ، این مشکل را در نسخه ی نهایی برطرف کند، زیاد است. البته لازم به ذکر است که عکسی که در این فیلم از آن استفاده شد، کاملا مشابه با وضعیتی است که چهره واقعی در روبروی گلکسی اس ۸ قرار می گیرد و آن قدر امنیت این قابلیت پایین نیست که با هر عکسی، گول بخورد. اما به هر حال، این یک مشکل است و باید ببینیم در نسخه ی نهایی که به بازار عرضه خواهد شد هم وجود خواهد داشت یا این که سامسونگ آن را برطرف خواهد کرد.
نظر شما درباره این قابلیت و امنیت آن چیست؟ به نظر شما استفاده از سنسور ۳ بعدی برای تشخیص دقیقتر چهره، توسط سامسونگ بهتر نبود؟ بخش نظرات را تنها نگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *