ثبت نام

معرفی واحد C-Lab سامسونگ؛ ایده های کوچک، پروژه های بزرگ!

IMG_20170303_205312
ب

احتمالا تا کنون حداقل یک بار نام واحد C-Labs سامسونگ را شنیده باشید. سامسونگ در اواخر سال ۲۰۱۲، با هدف پرورش ایده های کارمندانش و کمک به آن ها در توسعه پروژه هایشان، این بخش را در شهر Swoun کره جنوبی راه اندازی کرد. ما در سام آرنا می خواهیم به درون این ساختمان نفوذ کنیم و درباره آن بیشتر بدانیم. پس با سام آرنا همراه باشید!


آزمایشگاه خلاق سامسونگ(Creative Lab) که به اختصار آن را C-Lab می گویند، مکانی ایده آل برای افراد خلاق و جسور است. در حقیقت این آزمایشگاه ساخته شده است تا هر یک از کارمندان سامسونگ، بتوانند ایده های خود را توسعه بدهند و به سامسونگ معرفی کنند. تاکنون ۱۰۰ پروژه از این آزمایشگاه، به موفقیت خارج شده اند و در نمایشگاه های معتبری همچون CES و MWC به نمایش گذاشته شده اند. بگذارید سخن، کوتاه کنیم و به بررسی بخش های مختلف این آزمایشگاه بپردازیم.

آزمایشگاه، ۳ بخش اصلی دارد:

۱. C-Lab Square: این بخش، مکانی است برای تفکر درباره پرورش ایده، همفکری با سایر کارکنان و برگزاری همایش و کارگاه های گروهی و معرفی پروژه به دیگران.

C-Lab
C-Lab

۲. C-Lab Factory: این بخش همان طور که از نامش پیداست، کارگاهی است برای ساخت و آزمایش پروژه ها. در این بخش، ابزار آلات صنعتی، پرینتر های ۳ بعدی، دستگاه های برش و … وجود دارد.

C-Lab

۳. Idea Lounge: کارمندان پس از ساعت ها فعالیت، قطعا خسته می شوند و نیاز به استراحتی کوتاه دارند. Idea Lounge دقیقا به این منظور ساخته شده است. در این قسمت، کافی شاپ، کتابخانه و جایی گرم و نرم برای یک چرت کوتاه در نظر گرفته شده است!

C-Lab

در پست های بعدی به بررسی ۴ پروژه ی معرفی شده از سوی C-Lab در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۷ خواهیم پرداخت.
نظر شما چیست؟ آیا فرایند پرورش ایده به این روش را تایید می کنید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *