ثبت نام

آیا نگران هستید که CIA تلویزیون سامسونگ شما را هک کرده است؟در اینجا می‌توانید جواب سوال خود را بگیرید

WikiLeaksTV-515371240-1024×768

یک افشا کننده‌ی اطلاعات در Wikileaks مدعی شده که CIA از طریق اتصال تلویزیون هوشمند شما به اینترنت این توانایی را دارد که از با استفاده از تلویزیون جاسوسی شما را بکند که از این مطلب می‌توان فهمید که دولت هر زمان که بخواهد می‌تواند جاسوسی شما را بکند. چند روز پیش Wikileaks مطلبی را منتشر کرد که در آن به این مسئله می‌پردازد که این وسیله‌ی جاسوسی و هک چه اسمی دارد(که توسط CIA و جاسوسان انگلیسی توسعه داده شده) ،نام این قابلیت Fake Off Mode می‌باشد که در تلویزیون‌های سامسونگ قرار داده‌اند ، اگر این قابلیت روشن باشد ، تلویزیون به ظاهر خاموش است ولی درواقع همچنان به کار خود ادامه می‌دهد و به جاسوسان این اجازه را می‌دهد که به راحتی جاسوسی شما را بکنند.

 

خبرچینی LED ها !

درحالت Fake Off Mode صفحه‌ی تلویزیون ظاهرا خاموش است ولی LED هایی که در جلوی دستگاه تلویزیون قرار دارند رنگشان را تغییر می‌دهند و نور را به شدت پایین می‌آورند که شما فکر کنید که تلویزیون خاموش شده است، همچنان وقتی که تلویزیون را خاموش می‌کنید برقی که در دستگاه باقی مانده است باعث می‌شود که صداها تا مدتی ضبط شوند،حال اگر می‌خواهید بدانید که آیا جاسوسی به حرف شما گوش می‌دهد یا نه کافی است به پشت دستگاه تلویزیون خود نگاهی بیاندازید ، اگر LED آبی رنگ در پشت تلویزیون خاموش بود ، می توانید اطمینان حاصل کنید که کسی جاسوسی شما را از طریق Fake Off Mode نمی‌کند.

 

چه تلویزیون هایی قابلیت جاسوسی را دارند؟

اگر شما تلویزیون سامسونگی در سال های 2012 و 2013 خریده‌اید می‌توانید مدل های زیر را چک کنید تا ببینید با تلویزیون شما یکی هست یا نیست :
از مدل های 2012 می‌توان به UNES8000F و E8000GF plasma و UNES7550F اشاره کرد.
و مدل های 2013 آن ، سِری UNF8000 و F8500 plasma و سِری های UNF7500 و UNF7000 می‌باشند .
حال برای اینکه از امنیت نرم‌افزار تلویزیون خود اطمینان حاصل کنید می‌توانید به Main Menu بروید و از انجا به Support می‌روید و سپس گزینه‌ی Software Update را انتخاب کنید تا نرم افزار تلویزونتان به روز شود و هیچ کسی شانس جاسوسی از طریق تلویزیون شما را نداشته باشد.
البته این امکان هم هست که CIA هم Fake Off Mode خود را به روز کرده باشد و یا خود شرکت سامسونگ نیز مدل LED ها را عوض کرده باشد.
البته این نکته را نباید فراموش کرد که سامسونگ با این دانش که جاسوس ها چه قابلیت‌هایی دارند ، سیستم های امنیتی جدیدی را در بعضی از تلویزیون‌های خود قرار داده است.

 

دیده شدن شما

 

شرکت های مختلفی  به اتصال تلویزیون های هوشمند به اینترنت انتقاد کرده اند تا از درز کردن اطلاعات مشتری های خود جلوگیری کنند، اما اگر همچنان به تلویزیون های هوشمند اطمینانی ندارید می‌تواندید تلویزیون خود را از برق بکشید !

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *