ثبت نام

مقایسه ی تلویزیون های QLED با LED و OLED در نحوه ی نمایش تصاویر

FrP58gjKPBrqmr55w6eVwW-970-80

در ابتدا به مقایسه‌ی تلویزیون های QLED و LED می پردازیم:

بعد از ادعایی که سامسونگ در مورد (paradigm shift) کرد باعث شد که متوجه بشویم که QLED یک محصول کاملا جدیدی نیست.

در واقع چیزی بیشتر از پیچوندن تکنولوژی های موجود در دهه ی گذشته یعنی LED و LCD ها که صاحب صفحات بزرگ (big screen) بودند ، نبوده.

نوعٲوری که سامسونگ در تلویزیون‌های QLED انجام داد ، باعث شد که این تلویزیون ها شامل قابلیت‌هایی از قبیل:
1. سیاهی عمیق تر (که بدلیل تکنولوژی نقاط کوانتومی می باشد)
2. رنگ‌هایی با وضوح و کیفیت بالاتر
3. زاویه‌های دید بهتر شوند
که این قابلیت‌ها ، نقاط ضعفی بود که تکنولوژی تلویزیون های LCD و LED نداشتند.
یکی از مشکلات شرکت‌های سازنده‌ی تلویزیون در دهه‌های گذشته وجود یک سری مشکلات مشابهی بود که هر ساله در تلویزیون‌ها وجود داشت ، اما اخباری که شرکت سامسونگ ارائه داده حاکی از این است که تلویزیون‌های نسل جدید قرار است قدمی به سوی جلوتر بردارند و ما شاهد این اتفاقات خواهیم بود.

QLED

حال به بررسی تفاوت های تلویزیون های QLED با OLED می‌پردازیم:

شاید بهترین مقایسه را بتوان بین تلویزیون‌های QLED و OLED کرد زیرا آخرین تکنولوژی استفاده شده در تلویزیونهای QLED این است که نقاط کوانتومی می توانند از خودشان نور ساتع کنند درحالی که نورهای ظاهر شده در تلویزیون های OLED به صورت مصنوعی جمع آوری می‌شدند که این تکنولوژی را برای اولین بار شرکت سامسونگ استفاده  استفاده کرد و در پس آن شرکت های دیگری از قبیل سونی ، فیلیپس و پاناسویک نیز از این تکنولوژی استفاده کردند.
هیچ شکی نیست که برتری تلویزیون های QLED تابحال درخشان تر بودن نور های آن است.اما اگر به قابلیت (paradigm shift) نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که کیفیت تصاویر و تکنولوژی بکار برده شده در نسل بعدی نمایش دهنده‌ها ، همچنان تلویزیون‌های OLED جلودار هستند.
و نتیجه ای که در اخر می‌گیریم این است که تکنولوژی که برای نورانی کردن صفحه در نسل جدید تلویزیون‌ها استفاده می‌شود باعث غنی شدن نسبت سیاهی‌ها است که تلویزیون های LED و OLED هیچ وقت نمی‌توانند به آن دست پیدا کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *