ثبت نام

سری امکانات جالب و جدید گلکسی اس۸ و بررسی ویژه سم‌موبایل! | قسمت اوّل

گلکسی اس۸

در گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس، نه‌تنها شاهد پیشرفت‌های سخت‌افزاری بوده‌ایم، بلکه از نظر نرم‌افزاری نیز این دو تلفن، بسیار گسترده و پر امکانات هستند. با سام‌آرنا همراه باشید تا اشاره‌ای کنیم به سری امکانات جالب و جدید گلکسی‌های سامسونگ.

گلکسی اس۸ – سم‌موبایل

تغییر رنگ نوار ابزار!

شما در گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس قادر هستید تا نوار ابزار خودتان را شخصی‌سازی کنید! بد نیست اشاره کنیم که رنگ نوار ابزار، به طور خودکار نیز در برنامه‌هایی مانند مرورگر اختصاصی سامسونگ، به هنگام ورود به یک وب‌سایت، با رنگ پس‌زمینه وب‌سایت سازگار می‌شود! بگذریم. برای این‌که در گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس، رنگ را تغییر دهید، باید چند مرحله را انجام دهید.

مرحله اوّل: به تنظیمات تلفن بروید.

مرحله دوّم: به قسمت صفحه‌نمایش بروید.

مرحله سوّم: بر روی گزینه نوار ابزار (Navigation Bar) کلیک کنید.

مرحله چهارم: رنگ مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید با مقالات و نکات آموزشی بیشتری در رابطه با گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس روبرو شوید، بر گزینه «نکات» کلیک کنید تا مقالات خارجی برایتان نمایش داده شوند.

قابلیتی که به تماس‌های شما، بیشتر از قبل کمک می‌کند! آیکون‌های جدید و برنامه شماره‌گیر پیشرفته‌تر

گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس که کلی تغییرات گسترده داشته‌اند، از قابلیت‌های متعددی بهره می‌برند که بد نیست اشاره‌ای به برنامه تماس جدید این تلفن، در کنار آیکون‌های جدید آن باشیم. دیگر زمان گلکسی نوت۵ و اس۷ و اس۶ گذشته است که در محیط تلفن، آیکون‌های نسبتا زیبا ببینیم! و امروز، با گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس، شاهد آیکون‌های کهکشانی هستیم که معنای یک تلفن حرفه‌ای را به ما القا می‌کند…

و از این گذشته، در برنامه شماره‌گیر یک قابلیت جذاب به تلفن اضافه شده است. وقتی که شما عجله دارید و وقتی برای به آرامی صحبت کردن با مخاطب خود برای‌تان نمانده است، در این زمان قابلیت جدید به داد و فریاد شما می‌رسد. وقتی این قابلیت فعال شده باشد، این ویژگی می‌تواند به تگ تماس‌های مهم دسترسی داشته باشد و در کنار آن‌ها، نام مخاطب نیز نمایش داده شود که خلاصه آن در اصل جزئیات بیشتر تماس است! و وقتی یکی از مخاطب‌های مهم شما تماس‌هایی با شما گرفته باشد، این ویژگی، خبر می‌دهد که مخاطب شما در چه زمانی چه تعداد تماس‌هایی داشته! چیزی شبیه به قسمت «گزارش» در برنامه «تلفن».

و شما نیز با تماس جدید، حتی اگر در بین قرار ملاقات هم باشید و همه چیز را بی‌صدا کرده باشید، در زمان اندکی از تماس با خبر خواهید شد. و در بالای سیستم تماس نیز برای بزرگ‌تر جلوه دادن تماس، یک کادر ایجاد شده و به شما خبر تماس را متمایز از دیگر تماس‌ها می‌دهد. این قابلیت تنها در اس۸ و اس۸ پلاس فعال است.

موضوع کمی پیچیده شد پس تصاویر را نگاه کنید تا توضیحات داده شده را بهتر درک کرده باشید.

نظر شما چیست؟

تمام صفحه یا ۱۶:۹؟

گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس، بعد از ال‌جی جی۶ از نسبت صفحه جدیدی استفاده می‌کنند که آن را غیر متعارف یا به گفته بعضی، نسل بعدی صفحات نمایش با ۱۸:۵:۹ گویند! به این مسئله کار نداریم و بحث را از دایره اصلی خود خارج نمی‌کنیم. قابلیت خوبی که این تلفن دارد، این است که شما می‌توانید نسبت صفحه را به‌روی ۱۶:۹ و یا فول‌اسکیرین ( ۱۸:۵:۹ ) تنظیم کنید. که در تماشای فیلم‌ها و وب‌گردی، قطعاً تنظیم کردن حالت صفحه بر فول‌اسکیرین خیلی جالب‌تر است امّا به این نکته توجه کنیم که محتوایی با نسبت صفحه سامسونگ بسیار نادر است! (البته در حال حاضر)

آیا شما این قابلیت را دوست دارید؟ مشکل بزرگ‌تر از تماشای فیلم با این نسبت، برنامه‌ها و بازی‌هایی‌ست که از این نسبت صفحه پشتیبانی نمی‌کنند و با همان ۱۶:۹ اجرا می‌شوند در نتیجه قسمت سیاهی به بالا و پایین تلفن اضافه می‌شود که شما نمی‌توانید از صفحه نمایش گلکسی اس۸ به طور کامل استفاده کنید! و این مشکل، برای برنامه‌نویسان نیز پیش آمده است که باید بازی‌های بسازند تا از این نسبت صفحه نیز پشتیبانی داشته باشد! امّا:

سامسونگ برنامه‌ای (گزینه / قابلیت) در اس۸ قرار داده است تا بتوان در همه چیز با حالت فول‌اسکیرین استفاده کرد و قطعاً بزودی امکانات بیشتری برای این برنامه اضافه می‌شود… بزودی در سام‌آرنا آموزش کار با این قابلیت را برای‌تان قرار خواهیم داد امّا تا چند روز آینده صبر کنید…

گلکسی اس۸
کدام را می‌پسندید؟

قسمت اوّل را دیدید ولی هنوز مانده است! با ویدیوی اختصاصی نقد و بررسی امکانات کلی گلکسی اس۸ توسط سم‌موبایل، با ما همراه باشید.

نظر شما چیست؟ آیا این تلفن ارزش خرید دارد؟ ویدیوی زیرین نیز در رابطه با امکانات است و دیدن آن جالب!

در قسمت دوّم، به موارد بیشتری اشاره خواهیم کرد… با سام‌آرنا باشید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *