ثبت نام

سامسونگ، هزینه زیادی برای قرارگیری سنسور اثر انگشت در زیر صفحه گلکسی اس ۸ انجام داد اما…

akrales_170327_1549_A_0076.0.0
ب

شاید تنها نکته منفی در طراح گلکسی اس ۸، مکان قرار گیری سنسور اثر انگشت آن باشد. سنسور اثر انگشت در گلکسی اس ۸ به پشت دستگاه منتقل شده و در کنار دوربین قرار گرفته است. مکان قرارگیری این سنسور، باعث می شود کاربران ناخواسته لنز دوربین را لمس کنند و همواره لنز دوربین پر از لکه و کثیفی باشد. اما چرا سامسونگ، سنسور اثر انگشت گلکسی اس ۸ را بر روی صفحه نمایش آن سوار نکرد؟ با سام آرنا همراه باشید.

طبق گزارش منتشر شده از The investor، سامسونگ سرمایه گذاری هنگفتی را در شرکت Synaptics انجام داده تا روند توسعه سنسور های اثر انگشت مخصوص گلکسی اس ۸، تسریع شود. اما این شرکت نتوانسته تا زمان تولید انبوه گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس، توسعه این سنسور ها را به پایان برساند.

سنسور اثر انگشت درون صفحه ای
یک منبع آگاه می گوید: “سامسونگ، منابع مالی خود را در اختیار شرکت تازه تاسیس synaptics قرار داد اما این کار، بی نتیجه ماند‌‌ و این شرکت نتوانست به موقع، سنسور اثر انگشت مخصوص زیر صفحه نمایش را برای گلکسی اس ۸ توسعه دهد. تغییر مکان سنسور اثر انگشت گلکسی اس ۸ به پشت آن، یک تصمیم دقیقه نودی بود.”

در پست های قبل، تصاویری از نمونه های اولیه گلکسی اس ۸ پلاس را دیدیم که از دوربین دوگانه بهره می برد. گویا به دلیل آماده نشدن سنسور های اثر انگشت زیر صفحه برای گلکسی اس ۸ پلاس و انتقال این سنسور به پشت دستگاه و اشغال فضا توسط باتری و قطعات شارژ وایرلس، سامسونگ مجبور شد در لحظه آخر، دوربین دوگانه را از این دستگاه حذف کند.
پیش بینی می شود بزرگترین رقیب سامسونگ یعنی اپل در آیفون بعدی، سنسور اثر انگشت را به زیر صفحه نمایش منتقل کند.
در حال حاظر دو شرکت چینی Goodix و شرکت کره ای CrucialTec، بر روی این تکنولوژی کار می کنند و دستاور های خود را در نمایشگاه MWC2017 به معرض نمایشگاه گذاشتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *