ثبت نام

سری امکانات جالب و جدید گلکسی اس8 و بررسی ویژه سام‌آرنا | قسمت دوّم

سری امکانات جالب گلکسی اس8
ب

گلکسی اس8 ، از خیلی ابعاد، بسیار جلوتر از دیگر تلفن‌هاست! و امروز، سام‌آرنا همراه شماست تا نگاه ویژه‌ای به سری امکانات جالب و دیدنی گلکسی اس8 بیاندازد! همراه ما باشید.

همانطور که در قسمت اوّل که همراه با دو ویدیو نیز بود، اشاره کوتاهی به دو قابلیت کردیم، امروز نیز مانند قسمت پیشین، چندی از امکانات جالب این دستگاه را به رخ می‌کشیم! سریع به سراغ اصل مطلب برویم!

Galaxy S8 | گلکسی اس8
Galaxy S8 | گلکسی اس8

شخصی‌سازی صفحه همیشه‌روشن!

صفحه‌ی همیشه‌روشن سامسونگ که در گلکسی اس7، برای اوّلین‌بار به میدان آمد، و بعدها توسط هفتمین تلفن از سری نوت بهبودهای بسیار داشت، در گلکسی اس8 و اس8 پلاس نیز از امکانات جدید بی‌بهره نمانده‌است و اکنون، قصد داریم توضیحاتی در رابطه با Always On Display بدهیم… البته قبل از آن، بد نیست اشاره‌ای به محیط جدید آن در تنظیمات دستگاه بکنیم که تمام قابلیت‌های جدید نیز در همین قسمت است… ابتدا از منوی تنظیمات تلفن، در بخش امنیت و لاک‌اسکرین رفته و با انتخاب گزینه Always On Display، با قابلیت‌های جدید این بخش آشنا خواهید شد. در حالت‌های پیش‌فرض، شما دارای ۶ شکل متنوع (سبک یا استیل) برای ساعت هستید! که عبارتند از: digital clock, analog clock, world clock, calendar, image and edge clock.

برای انتخاب بهتر شما، سامسونگ با اختیار کردن فضای کوچکی، پیش‌نمایش آن‌ها را قرار داده‌است. حال توضیحات بیشتری در رابطه با این منو، مانند پنج عکس زیرین می‌دهیم.

بخش تنظیمات Always On Display در گلکسی اس8
بخش تنظیمات Always On Display در گلکسی اس8

ابتدا بر روی آن سبکی که دوست دارید کلیک کنید. سپس وارد صفحه شخصی‌سازی خواهید شد که در آن قادر هستید تا ظاهر صفحه را آن‌طور که می‌پسندید ویرایش کنید (البته بجز کار به این‌جا ختم نمی‌شود. در پایین بخش سبک‌ها نیز تنظیماتی مانند رنگ یا پس‌زمینه وجود دارد که به‌راحتی قابل استفاده هستند و جالب است بدانید چندی از سبک‌ها می‌توانند جزئیات بیشتری را برای‌تان در اختیار بگذارند که یکی از قابلیت‌ها ساعت دوّم است).

برای تنظیمات بیشتر، بر روی دکمه‌های پایین ادیتور کلیک کنید یا در صورت امکان و وجود داشتن، انگشت‌تان را به سمت چپ بکشید تا تنظیمات بسیار بیشتری اختیار کنید.
حال که کلّی کار انجام داده‌اید، وقت تأیید تنظیمات شماست. شما می‌بایست در قسمت بالایی صفحه سمت راست، بر گزینه Apply (اعمال) بزنید.
ولی از صفحه تنظیمات آلویز آن دیسپلی خارج نشوید. چند گزینه دیگر نیز در صفحه وجود دارد که علاوه بر گزینه‌های شخصی‌سازی هستند. به‌طور پیش‌فرض، تلفن قابلیت صفحه همیشه‌روشن را در ۲۴ ساعت فعال نگه می‌دارد! امّا شما می‌توانید انتخاب کنید که از چه ساعت تا چه ساعتی این قابلیت فعال باشد برای مثال فقط دوست دارید آخر شب‌ها یا در محل کار از این قابلیت بهره ببرید! برای این‌کار، در قسمت Set schedule برنامه‌زمانی خود را تنظیم کنید.

و در نهایت همه‌چیز طبق خواسته‌های شما انجام شده‌است و با یک‌بار خاموش کردن تلفن، صفحه همیشه‌روشن مورد علاقه‌ی شما ظاهر می‌شود.

حذف یا داشتن اپ دراور

شما در گلکسی اس8 قادر هستید اپ دراور را حذف کنید و مستقیم به صفحه برنامه‌ها دسترسی داشته باشید. این قسمت در تنظیمات به‌راحتی قابل تغییر است و آموزش آن نیز در سام‌آرنا قرار دارد.

جستجوی هوشمند!

بخش جستجوی گلکسی اس8، هرچیزی که بخواهید را نشان‌تان می‌دهد. حتی آخرین واکنش‌های برنامه‌ها! وقتی شما تلفن را با کلّی برنامه و بازی پر کرده‌اید، تنها با نوشتن بخشی از اسم آن‌ها، به‌راحتی برنامه‌ها و بازی‌های موجود به شما نشان داده خواهند شد. حـتی وقتی بر روی آیکون سرچ ضربه بزنید، جستجوهای اخیر شما نیز نشان داده می‌شوند. قسمت جستجو در بالای تلفن قابل مشاهده است. و مهم‌ترین قسمت آن، نشان دادن جزئیات کامل است. یعنی وقتی برنامه تقویم را سرچ کنید، حتی رویدادها و قرارهای ملاقات شما نیز نشان داده می‌شوند.

یا وقتی برنامه پیام را سرچ کنید، به‌خوبی جزئیات مسیج‌های شما به‌نمایش در می‌آیند. سرعت جستجو نیز بسیار بالا است و کمتر از دو ثانیه طول می‌کشد تا نتایج مشاهده شوند.

فیلتر نور آبی که در گلکسی نوت7 بود، به اس8 آمده‌است

همه‌ی ما دوست داریم تلفن‌مان در کل روز کنارمان باشید. و حتی در وقت خواب! در واقعیت، فیلتر نور آبی بر مغز تاثیر می‌گذارد به‌طوری که احساس می‌کند باید هشیاری خود را حفظ کند از این جهت در گلکسی‌های جدید نیز این قابلیت وجود دارد و در شب‌ها کاربردی‌ست. برای فعال‌کردن این قابلیت در تنظیمات تلفن به قسمت صفحه‌نمایش بروید و Blue Light Filter را فعال کنید. با فعال‌کردن آن، صفحه‌نمایش گرم‌تر و در اصل زردتر خواهد شد.

گلکسی اس8
گلکسی اس8

تنظیمات قسمت خمیده!

قسمت خمیده، کار کاربران را راحت می‌کند! شما می‌توانید در آن مخاطبین گلچین‌شده، برنامه‌های مورد پسند و… را قرار دهید که حتی اضافه بر این برنامه‌ها، کلیپ بورد نیز امکان حضور دارد! در اولین لحظه، به‌صورت پیش‌فرض سامسونگ امکانات کمی قرار داده‌است امّا شما می‌توانید با مراجعه به صفحه‌نمایش، در قسمت تنظیمات پنل اج، آن را مطابق با خواسته‌هایتان تغییر دهید.

این مطلب نیز تمام شد و در قسمت بعدی، به تمام امکانات اشاره کامل خواهیم داشت. با سام‌آرنا همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *