ثبت نام

سامسونگ وجود گلکسی نوت 8 را در گزارش مالی فصلی خود تایید کرد

Galaxy-Note-8-concept-111
ب

همه‌ی ما اتفاقات تلخ تابستان امسال را به یاد داریم. همه چیز در بهترین وضع ممکن پیش می‌رفت و پرچم دار بی نظیر سری نوت یعنی نوت 7 تمام توجه‌ی علاقمندان دنیای تکنولوژی را به خود جلب کرده بود. دستگاهی که با امکانات بی‌نظیر ، طراحی فوق‌العاده و سخت‌افزاری شگفت انگیز به محبوبیت خیره‌کننده در بازار دست پیدا کرده بود. اما در میان این اتفاقات خوش ناگهان مشکلی غیر قابل پیش‌بینی تمام معادلات را به‌هم ریخت ، واقعه‌ی تلخ انفجارات نوت 7 که یکی از درخشان‌ترین و انقلابی‌ترین دستگاه‌هایی که که تاکنون در دنیای گوشی‌های هوشمند ظهور کرده بود و می‌توانست عامل سربلندی و افتخار سامسونگ باشد را به یکی از بدنام‌ترین محصولات این شرکت بدل کرد.

آیا انفجارات نوت 7 پایانی دل‌خراش برای این سری محبوب بوده است!؟

نوت 8این واقعه چنان تاثیر ناخوشایندی بر اعتبار سامسونگ و از آن مهم‌تر سری محبوب و کارآمد نوت داشت، که در ماه‌های اول پس از آن شایعات زیادی از حذف کامل سری نوت یا تغییر نام آن خبر داشتند. اما کمی بعد تر اخباری که از بازگشت سری نوت سامسونگ با گلکسی نوت 8 رویا‌ی بر باد رفته طرفداران این خانواده‌ی دوست‌داشتنی و همه‌فن حریف گوشی‌های هوشمند را دوباره زنده کرد.

سامسونگ چه زمان گلکسی نوت 8 را به بازار عرضه خواهد کرد!؟

اما شایعات این بازگشت چندان هم بی‌حاشیه نبودند، شایعاتی که از رونمایی از نوت 8 در تاریخی پس از پایان ۲۰۱۷ حکایت داشتند. این اخبار از مصصم شدن سامسونگ برای عرضه‌ی نسل جدید پرچمداران سری نوت در ۲۰۱۸ خبر می‌دادند. اما گزارش مالی جدید سامسونگ شامل اطلاعاتی هست که می‌توان آن‌ها را به نوعی‌ نقض‌کننده‌ی این شایعات دانست. در گزارش مالی ابتدا سخت‌تر شدن رقابت در بازار را در آینده‌ای نزدیک گوش‌‌زد می‌کند از جهت دیگر این نکته را مورد توجه قرار میدهد که عرضه‌ی پرچم‌داری جدید می‌تواند در حفظ روند سوددهی بسیار موثر باشد.

“برخلاف آنچه در پشت پرده در جریان است، کمپانی باید برای حفظ سوددهی از طریق فروش هرچه قدرتمندتر گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس و عرضه‌ی پرچم‌داری جدید در نیمه‌ی دوم سال میلادی تلاش کند”

هرچند سامسونگ می‌تواند سوددهی خود را با عرضه‌ی محصولاتی در بخش میان‌رده و پایین‌رده نیز تا حدی حفظ کند، اما این نکته اشاره شده است که طرز عرضه‌ی‌ این محصولات نیازمند به پیرایش و ساده‌سازی در جهت کاهش تنوع است.لازم است به این نکته نیز توجه کنیم که چندی پیش سامسونگ رسما از نسخه‌ی ریفربیشد از نوت 7  با نام گلکسی نوت 7R رونمایی کرد . با ما در سام‌آرنا همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *