ثبت نام

آرم و معرفی هسته‌های جدید به همراه یادگیری هوش مصنوعی

arm-cortex-h
ب

امروزه اکثر تلفن‌های هوشمند از هسته‌های پردازشی آرم برای محاسبه اطلاعات استفاده می‌کنند. شرکت آرم معماری مربوط به هسته‌ها را در طراحی می‌کند و آن را بصورت لایسنس در اختیار دیگر شرکت‌ها قرار می‌دهد. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

شرکت آرم امروز بطور رسمی از نسل آینده هسته‌های پردازشی خود پرده برداری کرد. هسته‌های آرم Cortex A75 و Cortex A55 در آینده قلب تپنده بسیاری از چیپست‌های قدرتمند خواهند بود. هسته Cortex A75 به عنوان یک هسته پردازشی برای انجام پردازش‌ها با کارایی بالا طراحی شده است که نسبت به هسته Cortex A73 که امروزه در دستگاه‌های پرچمدار از آن استفاده می‌شود در کارایی حدود 20 درصد قوی‌تر است. همچنین این هسته 16 درصد گذردهی بهتری در بخش حافظه دارد. امتیاز این هسته در تست Geekbench حدود 34 درصد بهبود داشته است.

از طرف دیگر هسته Cortex A55 شرکت آرم به نتایج قابل توجی دست پیدا کرده است. بهترین مصرف انرژی در یک چیپست میانرده با اضافه شدن پردازنده گرافیکی جدید Mali-G72 که نسبت به نسل قلبی خود یعنی Mali-G71 حدود 25 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند. تا اینجای کار به پیشرفت‌ این هسته‎‌ها اشاره شد. انقلابی که در چیپست‌های آینده قرار است رخ دهد، مربوط به اختصاص دادن بخشی در چیپست است، که به پردازش یادگیری ماشین و هوش مصنوعی می‌پردازد. با این سیستم جدید، چیپست‌های موبایل قادر خواهند بود تا یادگیری ماشین را بدون تکیه بر پردازش‌های ابری و بدون تکیه بر یک پهنای باند خارجی، خودشان انجام دهند.

 

آرم

 

آرم

 

آرم

 

به گفته آقای John Ronco مدیر بازاریابی شرکت آرم، به لطف معماری بهتر و بهبود نرم افزاری شاهد پیشرفت 50 برابری کارایی در بحث هوش مصنوعی خواهیم بود. چیپست‌های جدید این خانواده، برای اولین بار از یک نمونه جدید به اسم Dynamiq بهره‌مند خواهند شد. در تکنولوژی big.LITTLE آرم که در چیپست‌های امروزی وجود دارد، می‌توان هسته‌ها با کارایی بالا( که معمولا از خانواده Cortex A7X است) را در کنار هسته‌ها با مصرف انرژی بهینه‌تر(که معمولا از خانواده Cortex A5X است) قرار داد. با تکنولوژی Dynamiq از این پس انعطاف بیشتری را برای استفاده هسته‌ها در چیپست شاهد خواهیم بود.

انتظار می‌رود اولین تلفن‌های همراه با هسته‌های جدید شرکت آرم در سه ماهه اول سال 2018 به بازار عرضه شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *