ثبت نام

نیاز یا ترفند تبلیغاتی؛ بررسی امکان وجود دوربین دوگانه در Galaxy Note 8

Galaxy-S8-Camera
ب

همیشه از گوشی‌های سری نوت سامسونگ انتظارات زیادی رفته‌است. با توجه به اتفاقاتی که برای پرچمدار قبلی این سری افتاد حالا نه تنها Galaxy Note 8 از این انتظارات معاف نیست بلکه همه‌ی علاقه‌مندان به دنیای موبایل منتظرند ببینند که کره‌ای‌ها برای جبران اشتباه گذشته خود چه چیزی برای رو کردن دارند.

در این مقاله پرچمدار آتی سامسونگ را از نظر لزوم ارتقا به دوربین دوگانه بررسی می‌کنیم. در ادامه با سام‌‌آرنا همراه باشید.
Galaxy Note 8

بیشتر پرچمدارانی که امسال به بازار موبایل‌های هوشمند عرضه شدند در بخش دوربین عملکردی عالی داشتند. یکی از بخش‌هایی که کمپانی‌هایی نظیر الجی، اپل، هوآوی و سایر کمپانی‌های نام آشنا در این حوزه برای بهبود عملکرد دوربین به آن روی آوردند استفاده از ماژول دوربین دوگانه در پرچمدارانشان بود. اقدامی که غول کره‌ای داستان ما هنوز قدمی در راستای تحقق آن برنداشته است.

سامسونگ در دو پرچمدار تازه نفس خودش یعنی Galaxy S8/S8 Plus از یک سنسور استفاده کرده‌است اما با این حال نمی‌توان نظری قطعی درباره‌ی نوع ماژول مورد استفاده در دوربین Galaxy Note 8 داد. ولی آیا استفاده از ماژول دوربین دوگانه در فبلت آینده‌ کره‌ای‌ها ضرورت دارد؟ یا صرفا قرار است نقش خود را در بنر‌های تبلیغاتی ایفا کند.

Galaxy Note 8

ماژول‌های دوگانه مورد استفاده در پرچمداران امسال دنیای موبایل تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت فیلم‌برداری و عکس‌برداری موبایل‌ها داشته‌اند. از جمله مزایای این ماژول‌ها می‌توان به بهره‌گیری از زوم اُپتیکال، توانایی بیشتر در استفاده از نور محیط و میدان دید وسیع‌تر (Wide) اشاره نمود. تاثیر دوربین‌های دوگانه را در افزایش زیبایی طراحی بخش پشتی موبایل‌‌ها نیز دست کم نگیرید.

با توجه به مزایای زیاد این نوع ماژول‌ها و تبدیل دوربین‌های دوگانه به استانداردی در صنعت تلفن‌های هوشمند، کر‌ه‌ای‌ها برای ماندن در این بازار پرسود نمی‌توانند تا ابد به بهره‌گیری از این ماژول‌ها بی‌تفاوت بمانند. در حقیقت ماژول‌های دوگانه امکانات بسیار وسیع‌تری را نسبت به سنسور‌های واحد در اختیار خود سازنده نیز قرار می‌دهند.

استفاده نکردن سامسونگ از این ماژول‌ها در پرچمداران جدیدش موجب حیرت کاربران شد اما با این وجود نمی‌توان قدرت Galaxy S8/S8 Plus را در زمینه عکس‌برداری و فیلم‌برداری زیر سوال برد و با وجود استفاده از سنسور واحد در این دو برادر کره‌ای، این دو از بهترین‌های بازار موبایل در سال 2017 می‌باشند.

Galaxy Note 8
با توجه به مطالب گفته شده در بالا می‌توان به این نتیجه رسید که سامسونگ صرفا برای معرفی گوشی‌ با دوربین دوگانه از این ماژول‌ها استفاده نخواهد کرد. اما در صورت استفاده از ماژول دوگانه دوربین در Galaxy Note 8 آن را به پرچمداری بی‌نقص تبدیل خواهد کرد. از طرفی غول کر‌ه‌ای برای باقی ماندن در نبرد تنگاتنگ تلفن‌های هوشمند باید همسو با جهت بازار حرکت کند و حرکت در خلاف جهت آن چیزی جز ضرر برای سامسونگ به ارمغان نخواهد آورد. بنابر‌ همین دلایل و ماکتی که اخیرا از این فبلت فاش شد استفاده از ماژول دوگانه در پرچمدار آینده سری نوت چندان دور از انتظار نخواهد بود.

به نظر شما کره‌ای‌ها از ماژول‌های دوگانه در دوربین Galaxy Note 8 بهره خواهند برد؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *