ثبت نام

پایان سلطه اینتل بر بازار سخت افزار دنیا، از این به بعد سامسونگ را غول سخت افزار جهان بدانید

photo_2017-05-02_20-23-21
ب

اینتل 24 سال غول سخت افزاری دنیا محسوب می‌شد. این رکورد بزرگی است اما حالا زمان آن فرا رسیده که سامسونگ را پادشاه سخت افزار در کل دنیا بدانیم. سامسونگ از همین حالا خود را آماده کرده که تبدیل به نفر اول حوضه سخت فزار جهان شود و اینتل را بعد از 24 سال باشکوه به رتبه دوم تبعید کند.

کمپانی اینتل از سال 1993 میلادی با سری پردازنده های Pentium خود را به عنوان نفر اول سخت افزار دنیا معرفی کرد. و سامسونگ هم به سرعت رشد کرد و خود را به اینتل نزدیک تر کرد.

” اگر قیمت و فروش پردازنده‌های سامسونگ در فصل دوم همین طور ادامه پیدا کند، سامسونگ خواهد توانست رتبه اول را از اینتل بگیرد. چیزی که از سال 1993 بی سابقه بوده‌است.” پیش‌بینی بیل مک‌کلین رئیس مرکز تحقیقات و بررسی پردازنده ها

پیش‌بینی می‌شود که فروش پردازنده‌های اینتل به 14.4 میلیارد دلار در سه ماه دوم امسال برسد در حالی که این رقم برای سامسونگ حدود 14.6 میلیارد دلار است که به معنی رشد سالانه 4.1 درصدی برای این غول کره‌ای خواهد بود.

اگر این اتفاق محقق شود، موفقیتی بزرگ برای سامسونگ حاصل می‌شود که به عنوان تنها رقیب جدی اینتل توانسته‌است  این کمپانی را از عرش پایین بکشد. نظر شما چیست؟

سامسونگ غول سخت افزار دنیا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *