ثبت نام

میکرو ال‌ای‌دی‌ ؛ پروژه جدید سامسونگ، شروعی برای آینده

Samsung-logo-live
ب

همان طور که میدانید سامسونگ علاوه‌بر تلفن‌همراه، در زمینه های دیگر هم فعال است و از هیچ تلاشی دریغ نمی کند. حال باخبر شدیم که سامسونگ می‌خواهد از میکرو ال‌ای‌دی‌ ها در محصولات خود استفاده‌کند.

اگر گزارش‌های جدید درست باشند، سامسونگ می خواهد با شرکت PlayNitride همکاری کند. کار این شرکت اصالتا تایوانی ساخت پنل‌های میکرو ال‌ای‌دی‌ است. سامسونگ عنوان کرده است که می‌خواهد از این پنل‌ها در هدست‌های واقعیت‌مجازی و شاید تلوزیون‌ها استفاده‌کند.

پنل‌های میکرو ال‌ای‌دی‌ هنوز در میان مردم محبوب نیستند اما تحلیلگران بازار باور دارند که با این پنل‌ها می توان به چیزی بهتر از پنل‌های OLED دست یافت.
دست یافتن به این تکنولوژی کار پژوهشی طولانی‌مدت و دقیقی نیاز دارد پس نباید انتظار داشته باشیم این ویژگی زودتر از سال ۲۰۲۰ به بازار بیاید.

اما سامسونگ تنها کمپانی معروف علاقه‌مند به این تکنولوژی نیست. همچنین کمپانی اپل برای این که از رقابت با سامسونگ عقب نیافتد همکاری با کمپانی LuxVue را از ماه می 2014 آغاز کرده است.

کمپانی سونی هم در حال کار بر روی این تکنولوژی است در حالی که کمپانی Oculus هم شرکت InfinitiLED را برای پنل های میکرو ال‌ای‌دی‌ به خدمت گرفته است.
این اقدام سامسونگ می‌تواند این غول کره‌ای را یک گام به سمت نسل جدید پنل‌ها هدایت کند. البته هنوز هیچ چیز از طرف سامسونگ تایید نشده‌است ولی طبق گزارش‌ها قرار است چیزی حدود 150 میلیون دلار برای این کمپانی بپردازد. این گزارش فقط وقتی تایید می‌شود که سامسونگ برای این کار اقدام کند.

در میان لشگری از مدعیان، سامسونگ کار سختی برای دیده شدن دارد. با توجه به این که کمپانیهای مثل اپل این پروژه را از مدتها پیش آغاز کرده‌اند و همین‌طور کمپانی Oculus که رقیب سرسختی برای سامسونگ در عرصه صنعت هدست‌های واقعیت مجازی است.

باید دید کدام کمپانی موفق‌تر خواهد بود و گوی رقابت را از سایر مدعیان خواهد‌ربایید. نظر شما چیست؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *