ثبت نام

حذف مشخصات مربوط به حافظه گلکسی اس 8 توسط سامسونگ

2017-05-07_20-42-06
ب

چند هفته از عرضه گلکسی اس 8 سامسونگ گذشته است و هر هفته جزئیات بیشتری از اجزا این تلفن هوشمند فاش می‌شود. امروز اطلاعات دقیقی از حافظه‌های مورد استفاده سامسونگ در گلکسی اس 8 منتشر شده است. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

سامسونگ همیشه به فروشندگان مختلفی برای اجزای تلفن‌های پرچمدار خود متکی بوده است. گلکسی اس‌ 8 و گلکسی اس‌ 8 پلاس با توجه به بازار فروش خود مجهز به پردازنده‌های اگزینوس 8895 و اسنپدراگون 835 هستند. سامسونگ از دو نوع لنز دوربین در پرچمدار جدید خود استفاده کرده : لنزهای ساخت شرکت سونی و لنزهای ساخت خود سامسونگ. بنظر می‌رسد سامسونگ از 2 نوع حافظه در پرچمداران خود استفاده کرده است.

در حالی که سامسونگ در تبلیغات خود وعده استفاده از چیپست حافظه‌های سریعتر UFS 2.1 را داده است با این حال شاهد استفاده از چیپست UFS 2.0 نیز در بعضی از مدل های گلکسی اس 8 هستیم. بر اساس گزارشات توسعه دهندگان XDA، سامسونگ از حافظه های UFS 2.0 شرکت توشیبا در چیپست های اسنپدراگون استفاده کرده است. علاوه بر این سامسونگ در سکوت، مشخصات مربوط به حافظه UFS 2.1 را از لیست رسمی خود حذف کرده است.

در استفاده روزانه نمی‌توانید متوجه تفاوت کارایی حافظه UFS 2.0 و UFS 2.1 شوید. با این حال اگر می‌خواهید نوع چیپست مورد استفاده در گلکسی اس 8 یا گلکسی اس 8 پلاس خود را بدانید با نصب یک برنامه terminal در پرچمدار خود و با تایپ دستور cat /proc/scsi/scsi مدل دقیق آن برایتان نمایان می‌شود. در زیر نوع چیپست ها را بر اساس شماره مدل آنها آورده ایم:

 

  1.  KLUCG4J1ED-B0C1 این مدل ساخت خود سامسونگ می‌باشد و از نوع UFS 2.1 است. این مدل در پرچمدارانی که از چیپست اگزینوس استفاده می‌کنند قرار دارد.
  2. THGAF4G9N4LBAIRA یا THGAF4G9N4LBAIRB این مدل ساخت شرکت توشیبا و از نوع UFS 2.1 است. این مدل فقط در گلکسی اس 8 پلاس نوع اسنپدراگون وجود دارد.
  3. THGBF7G9L4LBATRA یا THGBF7G9L4LBATRC این مدل ساخت شرکت توشیبا و از نوع UFS 2.0 است. این مدل فقط در گلکسی اس 8 نوع اسنپدراگون وجود دارد.

سرعت خواندن متوالی حافظه‌های UFS 2.1 تقریبا به 800 مگابایت در ثانیه میرسد در حالی که حافظه های UFS 2.0  سرعت خواندنی معادل 500 مگابایت در ثانیه دارند. این مقایسه نمیتواند راه دقیقی برای اندازه گیری کارایی واقعی دستگاه باشد. گلکسی اس 8 شما از کدام مدل حافظه استفاده می‌کند؟

 

قبل از تغییر

 

 

بعد از تغییر

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *