ثبت نام

سامسونگ، مجوز تست خودروی خودران در جاده را دریافت کرد

20170501_193818
ب

در طول سال های اخیر، سامسونگ علاقه زیادی به توسعه و ساخت خودروهای خودران داشته است. سال گذشته بود که سامسونگ، یک پیست مسابقه را برای تست خودروهای خودران خود، خریداری کرد. اکنون سامسونگ این امکان را دارد تا خودروهای خودرانش را در خیابان های سطح شهر و معابر عمومی آزمایش کند. با سام آرنا همراه باشید.

سامسونگ از امروز، این امکان را دارد تا برای توسعه ی سنسورهای فوق پیشرفته و ماژول های کامپیوتری که از هوش مصنوعی بهره می گیرند، خودروهای خودرانش را در معابر عمومی تست کند. این خودروها به کمک این سیستم های پیشرفته، می توانند حتی در چالش برانگیزترین شرایط، کنترل خودرو را به نحو احسنت در دست بگیرند. البته این به آن معنی نیست که در آینده ای نزدیک، سامسونگ بخواهد به مردم، خودرو بفروشد بلکه می خواهد به تامین کننده قطعات مرتبط با این حوزه تبدیل شود. مدیر استراتژی سامسونگ، Young Sohn تاکید کرده است که سامسونگ نمی خواهد خودش خودرو تولید کند.

در گذشته هم سامسونگ قطعات زیادی را برای شرکت BMW تامین کرده بود. همچنین به احتمال زیاد خودروهای خودران AUDI به پردازنده اگزینوس مجهز خواهند شد. پیشتر نیز شایعه شده بود سامسونگ قصد دارد یکی از زیر مجموعه های شرکت فیات-کرایسلر که در حوزه خودروهای هدشمند فعال است را خریداری کند که البته تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

خودروهای خودران

گفتنی است تاکنون، ۲۰ شرکت کره ای این مجوز را دریافت کرده اند که نخستین شرکت، Hyundai بود.

خودروهای خودران

شما درباره خودروهای خودران سامسونگ چه فکر می کنید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *