ثبت نام

سامسونگ،بزرگترین تولیدکننده صفحه نمایش در دنیا: توسعه ادامه دارد!

samsung-display
ب

سامسونگ بزرگترین تولید کننده پنل‌های OLED در جهان است و می‌خواهد جایگاه خود را با ساخت یک کارخانه بزرگ برای تولید پنل‌های OLED تقویت کند. این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک تأسیسات تولیدی جدید است که انتظار می‌رود ظرفیت تولیدی خود را تا 30% افزایش دهد. این کارخانه جدید که قرار است در کره‌جنوبی تاسیس شود A5 نام دارد. اگر این شرکت در نیمه دوم سال جاری شروع به ساخت این کارخانه کند شش ماه الی یک سال ساخت آن طول خواهد کشید و تولید پنل‌های OLED از سال 2019 آغاز خواهد شد.

سامسونگ می‌تواند تا 16 تریلیون won (واحد پول کره‌جنوبی) را برای خرید تجهیزات مورد نیاز برای شروع هرچه سریع‌تر پنل‌های OLED سرمایه‌گذاری کند. علاوه‌ بر‌ این سامسونگ میخواهد تا سال 2021 برای گسترش این کارخانه سرمایه‌گذاری کند زیرا این کارخانه در دو مرحله ساخته خواهد شد. این شرکت در سال 2015 شروع به گسترش کارخانه A3 خود کرد تا پنل‌های OLED را برای اپل تولید کند.

سامسونگ رهبر بازار‌های کوچک و متوسط OLED است که تقریبا 98 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است با این حال هزینه‌های تولید پنل‌های OLED زیاد بوده است ولی به تازگی هزینه‌های تولید کاهش یافته است و سامسونگ می‌تواند از این فرصت به خوبی استفاده کند و پنل‌های باکیفیت‌تر و ارزان قیمت تری تولید کند.

اخرین اطلاعات به‌دست‌آمده از بازار نشان‌دهنده این است که سامسونگ موقعیت خود را به عنوان بهترین تولید‌کننده در نمایشگرهای موبایل‌های هوشمند در سه ماهه اول سال جاری حفظ کرده است.یکی از دلایلی که شرکت سامسونگ توانسته است موقعیت خود را حفظ کند رشد در تولید پنل‌های انعطاف‌پذیر OLED است.

اطلاعاتی که از IHS Markit به‌دست می‌رسد نشان می‌دهد که سامسونگ توانسته است پنل های LCD و OLED خود را که در اندازه‌های 9 اینچ یا کوچک‌تر است را 13 میلیارد دلار از ماه ژانویه تا ماه مارچ 2017 به فروش برساند که در مقایسه با سال گذشته 35 درصد رشد داشته است.

سامسونگ همچنان خود را به عنوان رهبر این بازار ثابت کرده است زیرا در این دوره توانسته است 3.5 میلیون دلار فروش داشته باشد و در نتیجه 27.2 درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص دهد که 1.1 میلیارد دلار آن مطعلق به فروش پنل‌های انعطاف‌پذیر OLED بوده است.

در این بازار پس از سامسونگ Japan Display در رتبه دوم قرار دارد و LG Display و China-based BOE Technology Group به ترتیب جایگاه‌های سوم و چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *