ثبت نام

نسل بعدی گیر وی آر احتمالا به یک صفحه نمایش با رزولوشن فوق العاده بالا مجهز و چهره‌ی کاربر را تشخیص دهد!

buy-now_banner_gear-vr
ب


 

با توجه به اخبار و گزارشاتی که از منابع مختف به گوش می‌رسد، سامسونگ در حال کار بر روی یک نسخه ی مستقل از گیر وی آر است. در ادامه با سام آرنا همراه باشید…

از آن‌جا که پیداست نسل بعدی گیر وی آر هدستی مستقل است که به یک صفحه نمایش اولد که تصور می‌شود تراکم پیکسلی آن 2000 پیکسل بر اینچ‌ باشد، مجهز خواهد شد!

در بازار کنونی این هدست را باید با هدستی مثل Oculus Rift مقایسه کرد که دارای تراکم پیکسلی 460 پیکسل بر اینچ است. در حالی که گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس هر کدام به ترتیب دارای تراکم پیکسلی 570 و 529 پیکسل در هر اینچ هستند.

نگرانی هایی‌ مبنی‌ بر انزجار و دست دادن حالت تهوع در رزولوشن های بالا وجود دارد اما سامسونگ معتقد است زمانی که شما بیش از 1000 پیکسل را مشاهده می‌کنید تمام مشکلات پیش بینی شده که بر اثر واقعیت بیش از حد به وجود می‌آیند(مثل حالت تهوع و…)، از بین خواهد رفت. اما باید منتظر ماند و دید که این ادعا تا چه حد درست است.

یکی از منابع معتبر می‌گوید‌: هنگامی که از یک دستگاه واقعیت مجازی استفاده می‌کنید، تعداد پیکسل ها در هر اینچ باید بسیار بزرگتر از چیزی باشد که اکنون بدون احساس سرگیجه آن‌را مشاهده می‌کنید. همچنین وضوح بالاتر علائم تهوع را بهتر خواهد کرد.

شایعات گویای این است که سامسونگ پنل اولد با وضوح بالای خود را برای نسل بعدی Gear VR توسعه خواهد داد که این پنل تقریبا 1000 برابر پاسخگو تر از نمایشگر های LCD است.

یک پتنت ثبت شده یک قابلیت را بیان می‌کند که ظاهرا همراه با نسل بعد گیر وی آر خواهد آمد. با توجه به طرح های این پتنت می‌توان دریافت که این هدست توانایی شناسایی کاربر را بر اساس چهره، سر و ضبط مقدار فشار را دارد.

در حال حاضر‌ امکان باز کردن قفل تلفن هوشمند خود با گیر وی آر را ندارید و باید دستگاه خود را از آن خارج کرده تا بتوانید از پین و یا سایر موانع امنیتی خود عبور کنید.

اما با این قابلیت‌ هنگامی که گیر وی آر را می‌پوشید به طور اتوماتیک چهره ی شما را تشخیص داده و قفل دستگاه را بازگشایی خواهد کرد.

گیر وی آر

گیر وی آر

شرکت سامسونگ حق و حقوق بسیاری را برای طرح های مناسب قائل می‌شود و روی آن‌ها کار می‌کند، اما تنها بخش کوچکی از این طرح ها به بازار راه می‌یابند. اما آیا این طرح می‌تواند یکی از معدود طرح هایی باشد که شرکت سامسونگ آن‌را پیاده سازی کند؟

متاسفانه از زمان معرفی و عرضه ی نسخه ی بعدی گیر وی آر اطلاعات کاملی در اختیار نداریم اما احساس می‌کنیم این هدست در سال آینده به همراه گلکسی اس 9 و اس9 پلاس عرضه شود.

نظرات خود را در مورد نسل بعدی گیر وی آر با ما در میان بگذارید…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *