ثبت نام

سامسونگ تامین‌کننده جدید حافظه‌های آیفون‌های 2017 اپل

df23fffe-2592-4b77-807d-3629dd3d7c0b
ب

به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان حافظه‌های 3D NAND آیفون‌های 2017 در تولید این پردازنده با مشکل مواجه شده‌اند و به همین دلیل شرکت سامسونگ نیز به جمع تولیدکنندگان این پردازنده‌ها اضافه شده است.

بر اساس اطلاعاتی که از وب‌سایت دیجی‌تایمز می‌رسد به نظر می‌آید که دو شرکت SK Hynix و توشیبا به عنوان تولیدکنندگان حافظه‌های NAND با مشکل مواجه شده‌اند و به همین دلیل تولیدات آن ها کاهش یافته است. حافظه‌های NAND اپل به علت عملکرد ضعیف نتوانسته‌اند رضایت تولیدکنندگان را بدست‌آورد و به همین علت با کاهش 30 درصدی تولید مواجه شده‌اند، شرکت اپل نیز برای جبران این کمبود 30 درصدی با شرکت سامسونگ در تولید این پردازنده‌ها همکاری می‌کند تا بتواند نیاز‌های خود را برای تولید آیفون 7 اس ، آیفون 7 اس پلاس و ایفون 8 تامین کند.

برای ذخیره‌سازی اطلاعات غیرفرار در تعدادی از اسمارت‌فون‌ ها از حافظه NAND استفاده شده است که می‌توان آن را به حافظه‌های SSD در رایانه‌های شخصی تشبیه کرد. تراشه‌های NAND دارای ساختاری چندلایه هستند که باعث می‌شود ضمن حفظ ابعاد حافظه، فضای ذخیره‌سازی نیز افزایش یابد.

در آیفون های سال گذشته (آیفون 7 و آیفون 7 پلاس) از حافظه‌های NAND استفاده شد با این وجود تولیدکنندگان این حافظه‌ها با مشکل مواجه شده‌اند و با توجه به اینکه آیفون‌های امسال اهمیت بسیار زیادی برای شرکت اپل دارند این سازنده‌های کوپرتینویی ریسک این کار را نمی‌پذیرد و به همین دلیل برای تامین حافظه‌های NAND آیفون‌های خود با شرکت سامسونگ وارد مذاکره می‌شود و به نظر می‌رسد حافظه‌های تولید شده توسط سامسونگ بازدهی بهتری نسبت به سایر تولیدکنندگان دارد و این می‌تواند تا حد زیادی نگرانی‌های اپل را کاهش دهد.

حافظه‌های NAND در آیفون 7 و 7 پلاس  دارای 48 لایه بودند و شایعاتی منتشر شده است که حافظه‌های NAND در آیفون‌ 8 قرار است دارای 64 لایه باشند که ضمن حفظ ابعاد قبلی دارای فظای بیشتری برای ذخیره‌سازی اطلاعات می‌باشد.

کمپانی اپل می‌خواهد آیفون‌های خود را با حافظه NAND و دو ظرفیت 64 و 256 گیگابایت معرفی کند که این حافظه‌ها دقیقا همخوانی دارند با میزان حافظه‌های آیپدهای جدید هر چند که حداکثر حافظه موجود برای آیپدها 512 گیگابایت می‌باشد.

به نظر شما شرکت سامسونگ به یک تولیدکننده قابل اعتماد برای کمپانی اپل تبدیل شده است و می‌تواند حافظه‌هایی با عملکرد مناسب را تولید کند؟

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *