ثبت نام

موبایل‌های آینده سامسونگ به باتری‌های ضد انفجار مجهز می‌شوند

Samsung-SDI
ب

اگر باتری‌های گلکسی نوت 7 سامسونگ دچار مشکل انفجار نبودند سامسونگ می‌توانست میلیاردها دلار صرفه‌جویی کند و این شرکت پس از آن مراحل زیادی را گذرانده است تا مطمئن شود مشکلی مانند گذشته برای این شرکت اتفاق نخواهد افتاد. بخش تولید و طراحی باتری‌های سامسونگ (Samsung SDI) امیدوار است که بتواند ظرف چند سال آینده باتری‌های ضد انفجار تولید کند.

طبق گفته‌های Samsung SDI این شرکت قرار است که بتواند در آینده باتری‌های جامدی را که در برابر انفجار امن هستند تولید و عرضه کند. بخش Samsung SDI تامین‌کننده اصلی باتری برای سامسونگ الکترونیک است و در حال توسعه تکنولوژی است که باتری‌های خود را ضد آب کند.

سامسونگ به تازگی متوجه سازگاری این تکنولوژی است و در حال توسعه آن می‌باشد و یکی از مقامات سامسونگ گفته است که سطح تکنولوژی ما برای ساخت یک باتری‌های ضد انفجار با حالت جامد برای گوشی‌های هوشمند طی یک یا دو سال به بلوغ کامل خواهد رسید و قابل استفاده خواهد شد با این حال به سامسونگ الکترونیک بستگی دارد که از آن‌ها در اسمارت‌فون‌های آینده این شرکت استفاده کند یا خیر.

باتری‌های حالت جامد در آینده‌ای نچندان دور  جایگزین باتری‌های لیتیوم‌یون در اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها خواهند شد.تکنولوژی باتری‌های ضد انفجار متکی به الکترولیت جامد به جای مایع است که جایگزینی آن باعث کاهش قابل ملاحظه خطر احتراق و انفجار می‌شود زیرا در باتری‌های لیتیوم‌یون به طور معمول هنگامی که مایع داخل باتری جریان می‌یابد و با هوا و آب تماس پیدا می‌کند منفجر می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *