ثبت نام

هرچیزی که باید درباره‌ی سامسونگ دکس بدانید

1490809046_samsung-dex-galaxy-s8-12
ب

سامسونگ در کنار معرفی گلکسی اس8 و گلکسی اس8 پلاس لوازم جذابی معرفی کرد که بهترین آن‌ها سامسونگ دکس بود ، در سام‌آرنا از زبان سامسونگ به جزئیات و چگونگی آن میپردازیم.

سامسونگ دکسبه گفته مینچول کیم و هیانگساک کیم دو نفر از کارمندان رسمی گروه مدیریت محصولات سرویس‌های سامسونگ در مورد برنامه‌های آینده این شرکت برای پلتفرم یاد شده پروژه سامسونگ دکس از سال 2014 در این شرکت در دستور کار قرار داشت اما تا زمانی که اندروید 7 برای اسمارت‌فون ها عرضه نشده بود دکس شرایط تجاری شدن را نداشت همچین در آن زمان hdmi از سرعت کافی که سامسونگ آن را مد نظر را ارائه نمی‌داد.

در بخش پرازش اطلاعات هم تا قبل از چیپست های کنونی که در Galaxy S8 استفاده شده هیچ پردازشگری توان و قدرت لازم را برای استفاده در samsung Dex را نداشت همچنین تا چند سال قبل اندروید انعطاف‌پذیری کمتری داشت و شیوه‌ی عملکرد آن نسبت پلتفرم‌های دسکتاپی کاملا متفاوت بود.

به یاری رشد سریع تکنولوژی در تمام زمینه‌ها سامسونگ Dex توانست از سال 2014 که در مراحل تست بود تا سال 2017 به ایده‌آل های خود رسیده و به مرحله تجاری سازی برسد.

با توجه به استقبال خوب کاربران می‌توان نتیجه گرفت این راه جدید که سامسونگ آن را در پیش گرفته ادامه‌دار خواهد بود و هر روز با بررسی بیشتر سامسونگ روی قسمت‌های مختلف آن برای بهبود هرچه بهتر عملکرد بروزرسانی‌هایی را آماده و عرضه می‌کند ، همچنین اعلام شد که سامسونگ به هیچ عنوان برای مقابله با رایانه‌های خانگی samsung Dex را توسعه نداده است ، بلکه هدف آن افرادی هستند که در کنار رایانه شخصی یا لپتاپ خود ، راحت‌تر هستند تا برخی از کارها را با تلفن هوشمند انجام دهند.

کارمندان سامسونگ همچنین گفته‌اند که بهینه کردن اپلیکیشن‌ها برای سازگار شدن با سامسونگ Dex کار بسیار راحتی است و این شرکت تلاش می‌کند با انتشار اسناد راهنما و سوال و جواب‌های رایج در این زمینه، به توسعه‌دهندگان در انجام این کار کمک کند.

سامسونگ Dex در آینده‌ای نزدیک در دستگاه‌های بیشتری به کار گرفته خواهد شد ولی با این وجود تاکنون سامسونگ در این زمینه هیچ جزئیاتی منتشر نکرده است. بر اساس شایعاتی که اخیرا منتشر شده انتظار می‌رود گلکسی نوت ۸ با پلتفرم Dex سازگاری داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *