ثبت نام

سامسونگ تا سال ۲۰۲۰، به فناوری ساخت پردازنده های ۴ نانومتری دست پیدا خواهد کرد

ب

بدون شک، سامسونگ حاکم بی چون و چرای بازار سخت افزار و قطعات نیمه‌رسانا در دنیا است که محصولات بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا همچون اپل، کوالکام، انویدیا و … را تولید می کند. در سال های اخیر، سامسونگ با پیشرفت هایی که در تکنولوژی های ساخت پردازنده داشته است، توانسته پول خوبی را از تولید پردازنده به جیب بزند. حال کره‌ای ها می خواهند در آینده نه چندان دور خود را به پردازنده هایی با لیتوگرافی ۴ نانومتری برسانند. با سام آرنا همراه باشید.

کارخانه تولید چیپست سامسونگ در شهر Austin ایالت تگزاس آمریکا که در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد، در حال حاضر یکی از مجهز ترین و مدرن ترین کارخانه‌ها در جهان است. سامسونگ در طول این ۲۰ سال، بیش از ۱۶ میلیارد دلار در این کارخانه سرمایه گذاری کرده است. اکنون خبر رسیده است که سامسونگ می خواهد ۱ میلیارد دلار دیگر در این کارخانه صرف تحقیق و توسعه برای تولید پردازنده‌هایی کم مصرف تر و قدرتمند تر کند. این خبر به قدری اهمیت دارد که وبسایت The investor از آن به عنوان “چهارمین انقلاب صنعتی بزرگ جهان” یاد می کند.

پردازنده های ۱۰ نانومتری همچون اسنپدراگون 835 و اگزینوس 8895 در این کارخانه، به تولید انبوه می رسند. همچنین تا سال ۲۰۱۸، سامسونگ تولید پردازنده های ۷ نانومتری را در این کارخانه آغاز خواهد کرد و نهایتا در سال ۲۰۲۰، این کارخانه به فناوری ساخت پردازنده های با لیتوگرافی ۴ نانومتری دست خواهد یافت.

اخیرا شایعه شده است که جدی ترین رقیب سامسونگ یعنی TSMC در زمینه ی تولید پردازنده های ۷ نانومتری از سامسونگ پیشی گرفته است و نظر اپل و کوالکام را بار دیگر به سوی خود جلب کرده است. باید دید با وجود این سرمایه گذاری های سامسونگ، چه سرنوشتی در انتظار این غول کره ای در بخش سخت افزار خواهد بود؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *