ثبت نام

گزارش مالی سامسونگ الکترونیکز برای چارک دوم سال ۲۰۱۷ منتشر شد؛ سودآورترین کمپانی تکنولوژی دنیا!

201707080409023246
ب

پس از پیش بینی های بسیار مثبت کارشناسان اقتصادی از گزارش مالی سامسونگ الکترونیکز برای چارک دوم سال ۲۰۱۷ ،حالا سامسونگ رسما این گزارش را منتشر کرده است. با سام آرنا همراه باشید.

سامسونگ موفق شده است در این سه ماهه، درآمد ۵۴.۷ میلیارد دلاری داشته باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۱۹.۲ درصدی پیدا کرده است. سود عملیاتی سامسونگ در این بازه زمانی هم، با رشد چشمگیر ۷۲.۷ درصدی به ۱۲.۷ میلیارد دلار رسیده است که با این آمار و ارقام، سامسونگ به سودآورترین کمپانی تکنولوژی دنیا تبدیل می شود. کارشناسان معتقدند جدی ترین رقیب سامسونگ یعنی اپل، سود عملیاتی ۱۰.۵۵ میلیارد دلاری را در این چارک گزارش خواهد کرد. جالب است بدانید که سود عملیاتی سامسونگ، از مجموع سود عملیاتی ۴ شرکت بزرگ گوگل، فیسبوک، آمازون و نت فلیکس بیشتر بوده است‌!

گزارش مالی سامسونگ الکترونیکز برای چارک دوم سال ۲۰۱۷

در این بین سود خالص سامسونگ، به ۹.۷ میلیارد دلار رسیده است که معادل ۱۸ درصد از درآمد این کمپانی است که در نوع خود، درصد بالایی محسوب می شود. بخش نیمه‌رسانا ها و تولید قطعات سخت افزاری سامسونگ، بیشترین سهم را در این مقدار سود داشته است. عملکرد درخشان این واحد با سلطنت بر بازار SSD و DRAM و حافظه های NAND جهان باعث شده است این بخش درآمد ۱۵.۸ میلیارد دلاری داشته باشد و با ۷.۲ میلیارد دلار سود عملیاتی، ۶۰ درصد سود عملیاتی سامسونگ را در اختیار بگیرد. سامسونگ دیسپلی هم با فروش ۶.۹ میلیارد دلاری، سود عملیاتی ۱.۵۳ میلیارد دلاری را برای سامسونگ الکترونیکز به ارمغان آورده است.

اما مهم ترین بخش سامسونگ، عملکرد جالبی نداشته است. بخش موبایل سامسونگ با گزارش سود ۳.۶ میلیارد دلاری از درآمد ۲۶.۹ میلیارد دلاری، با کاهش سود ۴.۷ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده است. البته توحه کنید که میزان فروش اسمارتفون های سامسونگ ثابت مانده است و حتی پرچمداران امسال سامسونگ رشد فروش ۱۵ درصدی را نسبت به پرچمداران سال گذشته تجربه کردند اما هزینه ی ساخت بسیار بالای آن ها و هزینه های تحقیق و توسعه، باعث شده است حاشیه سود در فروش این دستگاه ها کاهش یابد‌.

گزارش مالی سامسونگ الکترونیکز برای چارک دوم سال ۲۰۱۷

و در نهایت بخش لوازم دیجیتال و خانگی قرار دارد که با درآمد ۹.۷ میلیارد دلاری، توانسته است تنها ۲۹۷ میلیون دلار سود عملیاتی را نصیب سامسونگ کند. سامسونگ علت این امر را، کاهش فروش جهانی تلویزیون می داند.

سامسونگ پیش بینی می کند با فروکش کردن فروش گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس و هزینه های بالای تبلیغاتی گلکسی نوت 8، چارک سوم ۲۰۱۷ به خوبی چارک دوم نباشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *