ثبت نام

همسایه جهنمی ؛ آغازی به طعم شیرین نوستالوژی (بررسی اختصاصی اپنبات + لینک دانلود + راهنمای نصب و اجرا)

neighbour from hell cover
ب

ماه‌هاست که با پوشش اخبار مربوط به سامسونگ در سام‌آرنا نخستین سایت تخصصی سامسونگ در ایران همراه شماییم و همواره سعی در جلب رضایت هرچه بیشتر شما همراهان عزیز نموده‌ایم. در همین جهت قصد داریم به پاس همراهی شما عزیزان با افزودن بخش‌هایی ویژه در سام‌آرنا تجربه‌ای خاص و شیرین از آنچه تاکنون از ما دیدید برایتان بیافرینیم. یکی از این بخش‌ها که از امروز با شما همراه خواهد بود بخش بررسی اختصاصی اپ و گیم با نام “اَپنبات” است، که قصد دارد طعم شیرینی از دنیای اپ را برای‌تان تداعی کند. در این بخش هر هفته بررسی اختصاصی کاملی از چندین اپ و گیم محبوب و برتر را برایتان فراهم‌آورده و در کنار این بررسی لینک دانلود و آموزش‌های مربوط به نصب و اجرا و نحوی استفاده از نرم‌افزار را در اختیارتان می‌گذاریم

آغاز یک نوستالوژی

همسایه جهنمی
از توضیحات اضافه درباره‌ی اپنبات بگذریم و برویم سر اصل یعنی همان چیزی که برای آن این پست را تا به اینجا دنبال کردید یعنی بررسی اختصاصی سام‌آرنا از بازی “همسایه جهنمی”. در مدتی که در حال آماده‌سازی این بخش بودیم، تصمیم‌گیری برای چگونگی شروع این بخش برای‌مان سخت بود، تا این‌که همسایه جهنمی را به عنوان یک بازی‌ شیرین و خاطره انگیز که شاید در کودکی بسیاری از دنبال‌کنندگان سایت جای داشته باشد را به عنوان آغازگر این بخش انتخاب کردیم تا اولین پست بخش اپنبات طعم از جنس نوستالوژی داشته باشد.
اما همسایه جهنمی، شاید چندان نیاز نباشد که شما را با آنچه در این بازی می‌گذرد آشنا کنیم اما برای کامل‌تر شدن این بررسی وجود یک تاریخچه‌ی کوتاه از این بازی را الزامی‌ می‌دانیم. بازی همسایه جهنمی با نام اصلی “Neighbours from Hell” در ۱۴ سال پیش یعنی سال ۲۰۰۳ توسط کمپانی اتریشی JoWood Enterntainment برای ویندوز عرضه شد. این بازی با سبک خاص معمایی ماجراجویانه‌ی خود و گرافیک ۲.۵ بعدی جذاب با شخصیت‌هایی دوست‌داشتنی به سرعت توانست طرفداران زیادی در دنیای گیمر‌ها به‌دست آورد. داستان بازی از این قرار است که شما جوانی به‌ نام وودی همسایه‌ی آقای جوان آقای روتوایلر هستید، که کارهای روزمره‌ی همسایه‌یتان باعث آزارتان شده و از حد تحملتان خارج گشته، به همین دلیل به قصد انتقام گرفتن از آقای روتوایلر یواشکی به خانه‌ی وی وارد شد و با ابزار موجود در فضای خانه به‌ ساخت تله‌هایی برای به دردسر انداختن او خواهید پرداخت و در این مسیر با چالش‌هایی جالب و هیجان‌انگیز روبه‌رو خواهید شد.

همسایه جهنمی
فصل اول این بازی که به ماجرا‌های هیجان‌انگیزی که در خانه‌ی آقای روتوایلر رخ می‌دهد در سال ۲۰۱۷ توسط کمپانی THQ nordic برای دنیای موبایل بهینه‌سازی شد و در پلی استور قرار گرفت. این کمپانی همچنین کمی بعد فصل دوم آن را که ماجراهای وودی و آقای روتوایلر در ایام تعطیلات را روایت می‌کند عرضه کرد. می‌توان گفت محیط و گیم‌پلی بازی نسبت به آن‌چه در پی‌سی تجربه کرده بودیم تفاوتی ندارد، همه‌چیز تقریبا همان‌طور است که در نسخه‌ی اصلی شاهدش بودیم تنها جای کلیک‌ها با لمس عوض شده است.

میدان نبردی از نوع خانه ی همسایه

همسایه جهنمی
همان‌طور که گفتیم بازی در فصل اول در محیط خانه‌ی آقای روتوایلر اتفاق می‌افتد، که این فصل خود شامل ۳ فصل می‌شود که در کنار مراحل آموزشی در مجموع ۱۷ مرحله‌ی جذاب و سرگرم‌کننده را برای‌تان به ارمغان می‌آورد. در پی اتمام هر بخش شما با محیط‌های جدیدی ناشی از اضافه شدن اتاق‌های خانه‌ی آقای روتوایلر رو برو هست. به‌ این ترتیب که در بخش فضای بازی به ۴ اتاق در ۲ طبقه محدود می‌شود و در بخش دوم این اتاق ها به ۶ عدد در ۳ طبقه افزایش می‌یابد. در بخش سوم هم که در تمام اتاق‌ها باز هستند بازی در ۸ اتاق در ۴ طبقه جریان خواهد داشت.

عصبانیت بیشتر؛ امتیاز بیشتر

همسایه جهنمی
در حین بازی زمانی که آقای روتوایلر با تله های شما رو به رو می‌شود آمپری که برای عصبانیت او در گوشه‌ی سمت چپ صفحه معین شده است ناگهان بالا رفته و به ازای هر یک از این بالا رفتن‌ها شما یک سکه‌ی طلایی رنگ که برای به پایان رساندن موفقیت‌آمیز هر مرحله به آن‌ها نیاز دارید دریافت خواهید کرد. در ادامه‌ی همین بحث لازم می‌دانم به این نکته اشاره کنم که به‌جز سکه‌ها که توسط به اجر رساندن نقشه‌های شرورانه‌ شما به‌دست می‌آیند نعیار دیگری وجود دارد که موفقیت شما را در آن ماموریت خواهد سنجید و آن جایزه‌ایست که توسط بینندگان این خصومت طنز آمیز به شما اهدا می‌شود. وودی این جوایز را زمانی کسب خواهد کرد که بتواند آقای روتوایلر را وادار به عصبانیت‌های پیاپی کند به گونه‌ای که قبل از آن‌که درجه‌ی عصبانیت آقای روتوایلر از تله‌ی قبلی به صفر برسد وی را با تله‌ی دیگری روبه‌رو کند. پس سعی کنید با استراتژی بیشتری عمل کنید تا آمپر عصبانیت آقای روتایلر همواره بالا باشد و جوایز بیشتری کسب کنید.

مراقب آقای روتوایلر و حیوانات خانگی دوست داشتنیش باشید!!!

همسایه‌ی جهنمی
برای این‌که بتوانید ماموریت خود که همان عصبانی کردن همسایه‌ی عزیزتان(!) تا حد سکته است به بهترین شکل انجام دهید باید به روند معمول امورات وی دقت ویژه‌ای داشته باشید. کار‌هایی که آقای روتایلر در هر مرحله انجام می‌دهد همواره روال منظمی‌ دارد همچنین در بخشی از گوشه‌ی سمت چپ بازی که به آقای روتوایلر اختصاص دارد آن‌چیزی که در ذهن این فرد به عنوان کاری که قصد انجامش را دارد به نمایش در می‌آید. پس باید از مسیری که او برای رسیدن به امورات روزمره‌اش طی می‌کند خارج شوید. در کنار آن در گذری که بر خانه‌ی او دارید باید حواستان به حیوانات خانگی آقای روتوایلر باشد، زیرا طوطی سخنگو‌ی او که چیلی نام دارد و سگ نگهبانش درصورتی که توجه‌شان را به خود جلب کنید شروع به فریاد کرده و درد سرهای زیادی را برایتان ایجاد می‌کنند. البته لازم است بگوییم اگر می‌خواهد توجه آن‌ها به شما جلب نشود کار شنا آنچنان سخت هم نخواهد بود، فقط کافیست از اتاقی که در آن به‌سر می‌برند به آرامی و پاورچین بگذرید تا از خواب عمیق خود بیدار نشوند و این امر تنها با فشردن دکمه‌ی مربوطه امکان‌پذیر است.

چگونه تله هایی کارآمد بسازیم


اینکه با کارگذاری تله‌های مختلف آقای روتوایلر را دچار مشکل کنید اصلی ترین کاریست که در بازی به‌دنبال آن هستید. تله‌هایی که در بازی از آن استفاده می‌کنید گاه از دستکاری کردن و خراب کردن وسایل مورد استفاده‌ی او و گاه با به‌کارگیری درست از ابزاری که در آن خانه قرار دارند تشکیل می‌شوند. در ابتدا که وارد خانه می‌شوید وسایلی در آن وجود دارند که باید آن‌ها را به همراه خود برداشته تا در موقعیت درست به کار گیرید. این وسایل معمولا در جاهای ثابتی مانند کشوها ، قفسه‌ها و یخچال وجود دارند. سپس با به کار گیری در جای مناسب می‌توانند به تله‌ای کارآمد تبدیل شده که آقای روتوایلر را به مرز جنون بکشاند.

همسایه جهنمی
وسایلی که برداشته‌اید در نواری در زیر به نمایش در می‌آید، با لمس هر‌یک از این وسایل توضیح مختصری به شما داده می‌شود گه می‌تواند شما را در نحوه و نوع به‌کارگیری این وسایل راهنمایی نمایند. همچنین با لمس بر اجسام مشکوک واقع در محیط که برای ساختن تله باید در آن‌ها تغییراتی ایجاد کنید هم توضیحاتی مختصر برای‌تان به نمایش می‌گذارد. بد نیست بدانید که در اکثر مراحل تعدادی از تله‌ها تکراری بوده و در مرحله‌‌های دیگر‌ نیز به‌کارتان می‌آیند اما تله‌های بسیاری هم اختصاصی همان مرحله هستند که شاید در یافتن آن‌ها دچار مشکل شوید در این مواقع با فشردن دکمه‌ی زرد رنگی که در سمت راست در بالای تصویر وودی قرار دارد محل‌هایی که برای پیاده‌سازی تله‌ها باید آن‌ها را لمس کنید برای‌تان به نمایش می‌گذارد‌.

همسایه جهنمی
باز‌ هم به این نکته اشاره می‌کنیم که در مسیر آقای روتوایلر قرار نگیرید و همواره‌ سعی کنید در در چند اتاق آن‌ طرف‌تر باشید. داخل کمد طبقه‌ی اول و زیر تخت طبقه‌ی سوم(البته اگر آقای روتوایلر سنگین وزن قصد خوابیدن بر تخت خود را نداشته باشد!) هم مکان‌های خوبی برای اختفا هستند. اما اگر همسایه‌ی محترم‌تان شما را در یکی از اتاق‌های خانه‌‌ی خویش ببیند با صحنه‌ای کمدی از ضربات دردناکی که آقای روتوایلر بر سر و بدن قهرمان نچندان نیکوکار قصه‌ی ما یعنی وودی مواجه می‌شوید.

همسایه جهنمیهر مرحله؛ یک داستان

همسایه جهنمیدر طول بازی شما با داستان‌های مختلفی که بر اساس کار‌های روزمره‌ی متعدد آقای روتوایلر طراحی شدند مواجه می‌شوید. در منو انتخاب مراحل و منو هر مرحله در نیمه‌ی راست صفحه‌ داستان آن مرحله و مشخصاتی همچون زمان و اخطار‌هایی خاص آن مرحله دیده می‌شود که توجه به آنها می‌تواند کمک قابل توجهی در گذراندن هرچه بهتر این مراحل به شما داشته باشد. جدای این اخطارها مطالعه‌ی داستان‌های گوناگون هر مرحله شما را به مقدار بیشتری با وقایع در جریان آشنا می‌کند و پس از این مطالعه‌ی کوتاه می‌توانید بازده خود را در هنگام پیاده‌سازی نقشه‌های شرورانه‌ی خود بیشتر و بیشتر کنید.

در تنظیمات همسایه جهنمی را برای خود شخصی سازی کنید

همسایه جهنمی
و اما بخش تنظیمات بازی؛ در این بخش شما می‌توانید موسیقی پس‌زمینه‌ی بازی صداهای محیط بازی و حساسیت لمس شما در کنترل بازی را به صورتی درجه بندی شده تنظیم کنید. همچنین در این بخش شما می‌توانید انتخاب کنید آیا مایل به گذراندن مراحل در محدوده‌ی زمانی مشخص شده‌ی خود هستید یا می‌خواهید مراحل را بدون هیچ محدودیتی برای به انجام در آوردن نقشه‌های شوم خود و آسان‌تر پشت سر بگذارید. باید این نکته را نیز خاطر نشان شویم که پس از شروع هر مرحله امکان ایجاد تغییر در تنظیمات مربوط به محدوده‌ی زمانی وجود ندارد و برای این تغییرات باید از مرحله خارج، وارد منو اصلی شده و تنظیمات مورد نظرتان را اعمال دارید. قابلیت دیگری که در این منو وجود دارد Trick Camera نام دارد، با فعال کردن این قابلیت دوربین در زمانی که آقای روتوایلر در حال به‌دام افتادن توسط تله‌های شرورانه‌ی شماست زاویه‌ی دوربین را از هرجایی که توسط شما تنظیم شده خارج کرده و شما را دعوت به تماشای بلایی که بر سر همسایه‌ی گرامی‌تان خواهد آمد می‌کند. هر چند به شخصه پیشنهاد می‌کنم این قابلیت را فعال نکنید چون بیش از آن‌که تجربه‌ی شیرینی‌تری از بازی را برای‌تان بیافریند بیشتر به عنوان قابلیتی دست و پا گیر واکنش‌های شما را در برابر اقدامات آقای روتوایلر کند و وقت شما را در صورت انتخاب محدوده‌ی زمانی برای مراحل خواهد گرفت. از بخش‌های دیگر منو تنظیمات باید به امکان حذف مراحل سیو شده و تغییر زبان اشاره کرد.

در کنار کارهای روزمره همسایه جهنمی را بازی کنید!

همسایه جهنمی
از دیگر ویژگی‌های برتر این بازی می‌توان به امکان اجرای بازی در حالات split screen view و pop up view اشاره کرد، که می‌تواند تجربه‌ای متکامل از مالتی تسکینگ را در اختیارتان بگذارد. اگر از اندروید نوق استفاده می‌کنید کافیست کلید “Tabs” تب‌ها مدتی نگه دارید یا زمانی که در منو تب‌ها هستید گزینه‌ی split screen view که با دو مستطیل موازی مشخص می‌شود را فشار داده یا تب مربوط به بازی را به بالای صفحه کشیده تا بازی نیمی از صفحه را به خود اختصاص دهد. همچنین می‌توانید تب بازی را در منو تب‌ها به محدوده‌ای کمی پایین‌تر درگ کرده تا بازی به نمای تب شناور پاپ آپ درآید.

سخن پایانی
از دیگر نکاتی که باید در جمع بندی خود به آن اشاره کنیم این است که بازی همسایه جهنمی از گیم‌پلی روانی و همانند همان‌چه در نسخه‌ی پی‌سی آن تجربه کرده‌ایم برخوردار است هرچند به دلیل کوچک بودن صفحه ‌و جزئیات ریز بازی ممکن است هر از چندگاهی دچار برخود اشتباه یا نادقیق لمس خود شوید اما این موضوع چندان چشم‌گیر و دردسر ساز نیست که شما را از ادامه‌ی این بازی منصرف سازد. در پایان باید بگوییم که بازی همسایه جهنمی با گرافیک جذاب ۲.۵ بعدی هرچند قدیمی خود ، صداگذاری زیبا و جذاب ، گیم‌پلی کامل و روان ، شخصیت پردازی‌های دوست‌داشتنی و خنده‌دار و از همه مهم‌تر خاطره آفرینی عمیقی که این بازی بر مخاطبان خود در دو دهه‌ی اخیر می‌گذارد می‌تواند رضایت بسیاری را به خود جلب کند و ساعات خوشی را برای‌تان رقم بزند. همچنین نمره‌ی کسب شده توسط این بازی در گوگل پلی ۴.۴ از ۵ بوده که نمره‌ای قابل توجه به حساب می‌آید. از دیگر برتری‌های این بازی باید به دیتای‌ نسبتا کم حجم ، عدم نیاز به سخت‌افزار چندان قدرت‌مند برای اجرای راون ، عدم نیازمندی به هرگونه پرداخت اولیه یا درون برنامه و مهم‌تر از همه عدم نیاز به اتصال به اینترنت که شاید تعداد انگشت شماری از باز‌ی‌های سال ۲۰۱۷ از آن برخوردارند. در ادامه‌ی مطلب با لینک دانلود فایل نصبی و دیتا و آموزش نصب و اجرای بازی همسایه‌ی جهنمی همراه‌تان خواهیم بود.

برای نصب و اجرای بازی ابتدا فایل نصبی و دیتا را از لینک‌های موجود در پایان پست دانلود نمایید.

آموزش نصب و اجرای بازی:

همسایه جهنمی۱. در ابتدا فایل نصبی apk بازی همسایه‌ی جهنمی را که از سایت دانلود کرده‌اید نصب نمایید. توجه داشته باشید پس از نصب گزینه‌ی Done یا انجام شد را بزنید و بازی را اجرا نکنید.

۲.سپس فایل دیتایی که برای‌تان قرار داده‌ایم را از حالت فشرده‌ی زیپ خارج کرده. این فایل با نام com.nordigames.nfh مشخص می‌شود.

۳.سپس پس از خارج کردن فایل مذکور از حالت زیپ آن را به وسیله‌ی فایل منجر خود به پوشه‌ی obb درون پوشه‌ی Android (مسیر Android/obb) منتقل کرده.

۴. بازی را اجرا نموده و از طعم شیرین و خاطره انگیز همسایه جهنمی لذت ببرید.

تا اپنباتی دیگر در سام‌آرنا همراه‌مان باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *