ثبت نام

سامسونگ در جایگاه دوم ثبت کنندگان پتنت های حوزه‌ی تکنولوژی در سال ۲۰۱۷، اپل در مکان ششم

شاید نیاز نباشد که برایتان بگوییم که شرکت‌های حوضه‌ی تکنولوژی تا چه میزان در تکاپوی ثبت پتنت‌های مختلف به نام خود هستند، حتی اگر قصدی برای روانه کردن محصولاتی با به‌کارگیری این پتنت‌ها را در آینده‌ی نزدیک را داشته باشند. ثبت پتنت‌ها به آن‌ها این امکان را خواهد داد که با خیال راحت به توسعه‌ی ایده‌های نوآورانه خود بپردازند بدون این‌که نگران به سرقت برده شدن اطلاعات سری، نقشه‌های سازمانی و ایده‌های پر‌خرج کارمندان خود توسط شرکت‌های رغیب باشند.

شرکت‌های اصلی توسعه دهنده‌ی تکنولوژی در آمریکا مانند گوگل ، فیس‌بوک ، آمازون ، مایکروسافت و… سالانه هزاران پتنت را در ایالات متحده توسط خود به ثبت می‌رسانند. با این حال باید بگوییم که آن‌ها هنوز فاصله‌ی زیادی با مقام اول لیست دارندگان پتنت در امریکا دارند. بر اساس آمار شرکت چند ملیتی IBM بازهم رتبه‌ی اول ثبت پتنت‌ها را به نام خود کرده و پس از آن‌ سامسونگ است، در مقام دوم این لیست قرار گرفته است.

کدام شرکت‌ها در سال ۲۰۱۷ بیشترین پتنت‌ ها را به ثبت رسانده‌ اند!؟

پتنتهمانطور که در نمودار‌ها مشاهده می‌کنید IBM در سال ۲۰۱۷ تا کنون ۵،۷۹۷ پتنت را به ثبت رسانده است. این در حالیست که سامسونگ با ثبت ۴،۱۳۴ پتنت در همین مدت زمان در جایگاه دوم این لیست قرار دارد، این بدان معناست که این شرکت روزانه ۱۹.۵ پتنت را از ابتدای ماه ژانویه تا ابتدای ماه آگوست در سال ۲۰۱۷ به ثبت رسانده‌ است.

آمار‌های بلند مدت چه می‌گویند؟

پتنتIBM همچنین با ثبت ۵۳،۹۲۵ پتنت از ابتدای سال ۲۰۱۰ تا کنون توانسته باز هم مقام اول را در این بازه‌ی زمانی به نام خود ثبت کند. سامسونگ هم با ثبت ۴۴،۳۰۱ پتنت در همین بازه بار دیگر در مقام دوم جای گرفته است. این درحالیست که شرکت‌هایی مانند گوگل و اپل با ثبت به‌ترتیب ۱۴،۹۰۰ و ۱۳،۱۸۳ پتنت در امریکا در جایگاه‌های پنجم و ششم این لیست قرار دارند.

پتنتهمان‌طور که می‌دانید اختراعات و ابداعاتی که توسط شرکت‌های بزرگ پتنت می‌شوند معمولا در مراحل زیادی را طی می‌کنند تا به دست مصرف‌کنندگان برسند، پس نباید برای پیشرفت یک شرکت‌ تنها به این آمار‌ها توجه داشت هرچند افزایش روند توسعه‌ و تحقیقات و سرمایه‌گذاری در آن بی‌پاسخ نخواهد ماند همان‌طور که سامسونگ جایگاه امروز خود را مدیون این امر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *