ثبت نام

آیا سامسونگ به تازگی قصد عرضه ی جهانی قابلیت بیکسبی را دارد؟ شواهد موجود چه می گویند

galaxy-s8-bixby-voice-7-980×649

احتمالا همه‌ی شما با نام دستیار صوتی هوشمند جدید سامسونگ یعنی بیکسبی آشنا هستید، دستیاری که سامسونگ از آن در مراسم رونمایی از گلکسی S8 پرده برداشت. با وجود این‌که سامسونگ در آن زمان از بیکسبی رونمایی کرد اما می‌توان گفت این قابلیت تاکنون برای کاربران در اکثر کشور‌های دنیا غیر قابل استفاده باقی‌مانده است. انتشار این قابلیت در ابتدا به‌صورت محدود در کره‌ی جنوبی و با زبان کره‌ای آغاز شد و برای سایر نقاط دنیا بهره‌مندی از آن امکان‌پذیر نبود. چندی پیش بود که سامسونگ پشتیبانی از بیکسبی را به ایالات متحده گسترش داد و با پشتیبانی کامل از زبان بین‌المللی انگلیسی یک گام برای رسیدن به انتشار جهانی این قابلیت نزدیک‌تر شد.

دسترسی به بیکسبی در حالی هنوز برای بسیاری از کاربران پرچم‌داران سری هشتم S سامسونگ یعنی گلکسی S8 و S8 پلاس محدود است که سامسونگ در زمان عرضه‌ی این گوشی از آن به عنوان یک قابلیت کلیدی برای این پرچم‌داران یاد می‌کرد. این مسئله آنجا عمیق‌تر می‌شود که در صورت ادامه‌ی این روند گوشی هوشمند ۹۰۰ دلاری نوت 8 هم یکی از برگ‌های برنده‌ی خود در فروش را از دست خواهد داد.

آیا سامسونگ اشتباها انتشار جهانی بیکسبی را تایید کرده است؟

با این اوصاف آیا باید انتظار داشت که قابلیت بیکسبی ویس به‌زودی برای تمام کاربران به‌صورت جهانی منتشر شود؟ هرچند تاکنون سامسونگ رسما این موضوع را تایید نکرده است، با این حال یک شواهدی که با یک نگاه تیز‌بینان قابل شکارند جواب مثبت به جواب بالا خواهند داد. سامسونگ به‌تازگی اپلیکیشن مخاطبین (Contacts) خود را آپدیت کرده است و در توضیحات این اپلیکیشن در بخش قابلیت‌های جدید آن کلماتی دیده می‌شوند که خبر از انتشار قابلیت صوتی بیکسبی به‌صورت جهانی در آینده‌ی نزدیک را می‌دهد.

بیکسبیهمان‌طور که در اسکرین‌شات بالا مشاهده می‌کنید در بخش قابلیت‌های جدید( What’s new ) شما شاهد این جمله خواهید بود Bixby English global launching به معنی راه اندازی جهانی بیکسبی انگلیسی. حال این سوال پیش می‌آید، که آیا سامسونگ قصد دارد بیکسبی را با پشتیبانی از زبان انگلیسی برای تمام کاربران گلکسی S8 و S8 پلاس در سطح جهان منتشر کند و یا منظور از نسخه‌ی جهانی زبان انگلیسی هم محدود به امریکا می‌شود. در هر حال این احتمال بسیار زیاد است که به تازگی شاهد انتشار این قابلیت از سوی سامسونگ برای تمام کاربران در سطح جهان باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *