ثبت نام

هر آنچه که باید درباره ی دوربین دوگانه گلکسی نوت 8 بدانید(به همراه معرفی ویدیویی سامسونگ و بررسی ویدیویی)

20170824_143741
ب

سرانجام سامسونگ از پرچم‌دار جدید خود یعنی گلکسی نوت 8 رونمایی کرد و این اسمارت‌فون غول‌پیکر توانست تاکنون تحسین بسیاری از علاقه‌مندان به دنیای تکنولوژی را بر انگیزد. باید بگوییم یکی از کلیدی‌ترین برتری‌های گلکسی نوت 8 نسبت به رغبا را می‌توان در بخش دوربین دانست، بخشی که سامسونگ در مراسم رونمایی و همچنین تبلیغات نوت 8 توجه ویژه‌ای به آن داشته است. پیش‌ از رونمایی رسمی سامسونگ از گلکسی نوت 8 موضوع بکارگیری دوربین دوگانه در این اسمارت‌فون برای‌مان اثبات شده بود و حجم زیاد شایعات معتبر به حدی بود که انتظاری جز این را ممکن نمی‌ساخت. حال می‌خواهیم شما را به نگاه دقیق‌تری به قابلیت‌ها و جزئیات این دوربین قدرت‌مند بیاندازیم تا شما آشنایی بیشتری با ویژگی‌های متمایز کننده‌ی آن بیابید.

دوربین دوگانه‌ی نوت 8 چگونه عمل می‌کند؟

نوت 8در ابتدا باید بگوییم دوربین دوگانه‌ی بکارگرفته شده توسط سامسونگ در گلکسی نوت 8 از دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی تشکیل شده است، باید بگوییم هرچند هر دوی این سنسور‌ها تصاویری ۱۲ مگاپیکسلی به ثبت می‌رسانند اما هر کدام عملکردی کاملا متفاوت و مکمل هم‌دیگر دارند که بکارگیری این دو در کنار هم منجر به خروجی تصویری متمایز و خیره‌کننده خواهد شد. به این دلیل که این دو سنسور هر کدام باید عملکردی متفاوت در برابر جذب نور داشته باشند از تفاوت‌هایی برخوردارند‌، سنسوری که دارای لنز واید خواهد بود از دیافراگمی با گشودگی بیشتر F1.7 برخوردار بوده تا نور بیشتری را جذب کند و سنسور دیگر که برای عکاسی تله فوتو بکار می‌رود از گشودگی دیافراگم F2.4 بهره برده تا بتواند عمق بیشتر و ملموس‌تری از تصویر را بیافریند. همچنین سنسور واید دارای پیکسل‌های بزرگ‌تر ۱.۴ میکرونی بوده در حالی که سنسور تله فوتو از پیکسل‌های کوچکتر ۱ میکرونی بهره می‌برد. باید بگوییم که بخش نرم‌افزاری دوربین تصاویر ثبت شده توسط این دو سنسور را با هم تلفیق نموده و تصویری واضح و خیره کننده خواهد آفرید.

نوت 8نکته‌ی بسیار مهم دیگری که باید درباره‌ی دوربین دوگانه‌ی بکار رفته در نوت 8 به آن اشاره داشت این است که هر دوی این سنسورها از نوع OIS بوده و از لرزشگیر اپتیکال تصویر برخوردارند. باید بگوییم این اولین باری است که از ۲ دوربین با لرزشگیر اپتیکال در کنار‌ هم استفاده می‌شود و بنا به اطلاعاتی که تاکنون به دستمان رسیده‌اند و ادعاهای سامسونگ تصاویر ثبت توسط این دو سنسور از وضوح بسیار بیشتر برخوردار خواهند بود حتی زمانی که دوربین در حالت زوم قرار نداشته باشد.

با Live Focus عکاسی حرفه‌ای شوید

نوت 8از برتر‌ی‌های دیگر دوربین دوگانه‌ی بکار گرفته شده در نوت 8 باید به قابلیت فکوس زنده( Live Focus ) اشاره کرد، که سامسونگ آن را گام به سوی آینده‌ی عکاسی موبایل می‌داند. به کمک قابلیت فکوس زنده شما قادر خواهید بود پس از عکس برداری و ثبت تصاویر خود میزان محو بودن پس زمینه‌ی پشت سوژه‌ی خود را به دل‌خواه خودتان تنظیم کنید.

همچنین به لطف جزئیاتی که توسط لنز واید ثبت می‌شوند بخش دوربین گوشی می‌تواند با تلفیق جزئیات ثبت شده توسط دو سنسور زوم اپتیکال ۲ برابر را بدون کوچک‌ترین افتی در جزئیات برایتان به ارمغان آورد. هم چنین این دوربین از زوم دیجیتال تا ۱۰ برابر برخوردار خواهد بود که به ادعای سامسونگ به دلیل به کارگیر‌ی از لرزشگیر اپتیکال در هر دو سنسور تصاویر ثبت شده با زوم دیجیتال هم بسیار شفاف و واضح خواهند بود.

هوشمندانه سلفی بگیرید

نوت 8در پایان به دوربین جلو به کار گرفته در نوت 8 اشاره می‌کنیم که از یک سنسور ۸ مگاپیکسلی بهره می‌برد. سامسونگ ادعا می‌کند این سنسور ۸ مگا پیکسلی با گشودگی دیافراگم F1.7 را باید یک پیشگامی صنعتی دانست. همچنین این سنسور از فکوس خودکار هوشمند بهره می‌برد تا عملکردی عالی در تشخیص چهر‌ه‌ی کاربران و تمرکز بخشیدن تصویر به آن‌ها داشته باشد و چهره‌ها را با بیشترین جزئیات ممکن ثبت کند.
در ادامه شما را دعوت می‌کنیم به تماشای ویدیوی رسمی سامسونگ برای معرفی دوربین نوت 8 و بررسی ویدیویی این دوربین بپردازید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *