ثبت نام

صفحه نمایش OLED ساخت سامسونگ، باعث ایجاد قیمت نجومی آیفون X شده است

ب

دیشب اپل از آیفون های جدید خود، آیفون 8 و 8 پلاس و در کنار آن ها از آیفونی متحول شده با نام آیفون X یا آیفون 10 رونمایی کرد. این دستگاه، اولین اسمارتفونی از اپل است که به صفحه نمایش OLED مجهز شده است و قیمت ۱۰۰۰ دلاری آیفون X هم به خاطر همین صفحه نمایش است که توسط سامسونگ ساخته شده است. با سام‌‌آرنا همراه باشید.

اپل از صفحه نمایش به کارگرفته شده در آیفون X با نام Super retina Display یاد می کند. جالب است بدانید تمام پنل های صفحه نمایش OLED مورد نیاز توسط سامسونگ تولید خواهد شد. در واقع هیچ شرکتی جز سامسونگ توانایی تولید این حجم زیاد از صفحات نمایش OLED را نداشت و اپل ناچار شد از رقیب دیرینه‌اش برای تامین این پنل ها کمک گیرد.

طبق گزارشات، سامسونگ هر پنل OLED برای آیفون X را به قیمت ۱۲۰-۱۳۰ دلار به اپل می فروشد. از آن جاییکه اپل نمی تواند هیچ شرکت دیگری را جایگزین سامسونگ کند، باید تمام شروط سامسونگ را بپذیرد. انتظار می رود اپل ده ها میلیون دستگاه آیفون X را به فروش برساند که سامسونگ پول هنگفتی را از این معامله به جیب خواهد زد.

شرکت Japan Display که بیش از نیمی از پنل های LCD آیفون های سابق را تامین می کرده است، تا سال ۲۰۱۹ توانایی تولید انبوه پنل های OLED را نخواهد داشت و احتمالا حداقل ۲ سال دیگر تنها سامسونگ خواهد بود که با دیکته کردن قدرت خود به اپل، صفحات نمایش OLED مورد نیاز برای آیفون های آتی را تامین خواهد کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *