در مقابل آیفون 7 پلاس قرار دارد که تا حدودی ساختار کلی دوربین دوگانه آن مشابه گلکسی نوت 8 می باشد. با این تفاوت که گشودگی دیافراگم سنسورهای آن نسبت به گلکسی نوت 8 بیشتر بوده و توانایی جذب نور کمتری را دارند. سنسور دوربین اصلی آیفون پلاس دارای گشودگی f/1.8 و سنسور تله فوتو آن دارای گشودگی f/2.8 می باشد. عدم حضور لرزشگیر اپتیکال در سنسور تله فوتو یکی از ضعف های این دستگاه در برابر گلکسی نوت 8 است.

مقایسه دوربین

در این مقایسه هر ۳ دستگاه بر روی حالت Auto تنظیم شده اند. شما در ابتدا برش ۱۰۰ درصد تصاویر را مشاهده می کنید. سپس می تواتید با کلیک بر روی تصاویر هر دستگاه، آن ها را در سایز کامل تماشا کنید و در پایان نمره ای که وبسایت‌ فون آرنا به هر دستگاه را داده است را ببینید.  بسیار خب. به سراغ مقایسه دوربین می رویم: 

 

تصویر اول

دوربین اسمارتفون های سامسونگ به اشباع کردن بیش از حد رنگ تصویر شهرت دارند. برخی کاربران عکس های شاداب تر و با رنگ غیرواقعی را می پسندند اما برخی دیگر از کاربران که به دنبال عکس هایی با رنگ های واقعی هستند. با دقت در تصاویر زیر، به نظر می رسد سامسونگ الگوریتم های پردازش تصویر در گلکسی نوت 8 را تغییر داده است تا این اشباع رنگ کاهش یابد.

مقایسه دوربین