ثبت نام

سامسونگ درحال کار بر روی چیپست‌های 11 و 7 نانومتری برای سال 2018

Samsung-Logo-2016-AH-8
ب

سامسونگ برنامه خود را برای معرفی چیپست‌های 11 نانومتری خود برای دستگاه‌های میان‌رده و بالارده خود اعلام کرد.در حال حاضر غول فناوری کره‌جنوبی از چیپست‌های 10 نانومتری Exynos برای گلگسی اس 8 و گلکسی نوت 8 استفاده کرده می‌کند، به نظر می‌رسد این شرکت در حال کار بر روی چیپست‌هایی با فناوری 11 نانومتری برای دستگاه‌های قدرت‌مند میان‌رده یا بالارده‌ی خود مانند سری A می‌باشد.

در حال حاضر گلسی A سامسونگ از تراشه‌ای با فرآیند 14 نانومتری استفاده می‌کند ، با توجه به تکنولوژی 11 نانومتری تراشه‌ها 10 درصد کوچک‌تر خواهند شد در حالیکه عملکرد آن‌ها 15 درصد بهبود خواهد پیدا کرد بدون آن‌که در مصرف انرژی تغییری ایجاد کنند. به گفته خود سامسونگ قرار است پردازنده‌های 11 نانومتری برای اسمارت‌فون‌های سال 2018 استفاده شوند و پیش‌بینی می‌شود گلکسی A 2018 از این تراشه‌ها استفاده کنند ، در کنار گلکسی A 2018 انتظار می‌رود گلکسی J و گلکسی C نیز از این تراشه‌ها استفاده کنند. با توجه به این پیشرفت ، سامسونگ به ترتیب در حال کار بر روی فناوری های 14 ، 11 ، 10 ، 8 و 7 نانومتری می‌باشد و می‌خواهد آن‌ها را در طول سه سال آینده عرضه کند و این توقعات با توجه به مسیر پیشرفت تراشه‌های 7 نانومتری امکان پذیر است. شرکت سامسونگ اعلام کرده است که تراشه‌های 7 نانومتری در نیمه دوم سال 2018 به مرحله تولید خواهند رسید که نشان دهنده رسیدن این شرکت به اهداف خود در سال 2019 می‌باشد. کمپانی سامسونگ تایید کرده است که جزئیات این فرآیند را در تاریخ 15 سپتامبر اعلام می‌کند.

در روز جمعه کخ شرکت سامسونگ برنامه‌های خود را اعلام می‌کند باید ببینیم که آیا این غول کره‌ای برنامه‌ای برای چیپست‌های 6 و 4 نانومتری دارد یا نه که هر دوی آن‌ها به عنوان بخشی از نقشه‌های آینده شرکت سامسونگ اعلام شده است، اما فعلا تمام تمرکز شرکت سامسونگ بر روی چیپست‌های 7 نانومتری می‌باشدو با توجه به این موضوع شرکت کوالکام معامله خود را برای تولید Snapdragon 845 با TSMC را متوقف خواهد کرد و تا آن زمان شرکت سامسونگ باید رقابت را حفظ کند.

نظر شما در مورد فعالیت‌های اخیر سامسونگ در زمینه تولید تراشه چیست؟

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *