ثبت نام

ویژگی Live Focus به گلکسی اس 8 اضافه خواهد شد

galaxy-s8-orchid-grey-5
ب

کمپانی سامسونگ همراه با گلکسی نوت 8 ویژگی Live Focus را معرفی کرد، چیزی که با کمک آن دوربین دوگانه موبایل را قادر می‌سازد تا بر روی پس زمینه عکس یا موضوع دلخواه تمرکز کند و پس‌زمینه را به میزان دلخواه ما تار کند، این اثر را عکاسی بوکه می‌نامند که قبلا فقط توسط دوربین‌های DSLR امکان‌پذیر بود.

گلکسی نوت 8 دارای دوربینی دوگانه بود که توسط آن می‌توانید به این نوع عکسی بپردازید و بعضی نرم‌افزارهای جانبی نیز می‌توانند این کار را انجام بدهند اما کیفیت لازم را نخواهند داشت. برای آشنایی بیشتر به نمونه عکس‌های Live Focus توسط گلکسی نوت 8 مراجعه کنید تا با آن بیشتر آشنا شوید.

گلکسی اس 8 مانند گلکسی نوت 8 لنز دوگانه ندارد یعنی به یک لنز اختصاصی تله تجهیز نشده است بنابراین از لحاظ سخت‌افزاری قادر به این نوع عکس‌برداری نیست، با این حال امکان دستیابی به اثری مشابه آن توسط نرم‌افزار امکان‌پذیر است.

شرکت گوگل نیز این کار را با اسمارت‌فون‌های پیکسل جدید خود انجام داده است. درست است که این تکنولوژی نمی‌تواند به خوبی دوربین‌های دوگانه باشد اما برای تار کردن آثار تا حد زیادی مفید است.

کاربری با بخش پشتیبانی سامسونگ ارتباط برقرار کرده است و در این باره سوال  پرسیده است که آیا حالت عکاسی پرتره با یک بروزرسانی نرم‌افزاری به گلکسی اس 8 می‌آید یا نه، همانند اتفاقی که در گوگل پیکسل 2 افتاده است! شرکت سامسونگ نیز در جواب آن شخص اینگونه جواب داده است که در حال کار بر روی این مورد هستند و به احتمال بسیار زیاد کاربران گلکسی اس 8 می‌توانند این ویژگی را همراه با بروزرسانی نرم‌افزاری بعدی دریافت کنند.

این مورد که شخصی از بخش پشتیبانی سامسونگ وعده آمدن این ویژگی همراه با بروزرسانی نرم‌افزاری را داده است دلیل بر آن نیست که این ویژگی به طور حتم به گلکسی اس 8 اضافه خواهد شد به دلیل اینکه در گذشته وعده‌هایی از طرف پشتیبانی سامسونگ داده شد که در آینده به آن عمل نشد.

حال باید منتظر بروزرسانی جدید سامسونگ بمانیم تا بفهمیم این ویژگی به گلکسی اس 8 اضافه خواهد شد یا نه.

 

منبع :
Sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *