ثبت نام

ورژن جدیدی از دستیار صوتی بیکسبی در راه است

BIXBY-VOICE-2
ب

سامسونگ دستیار صوتی هوشمند خود را با بیکسبی معرفی کرد. امروزه استفاده از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، تکنولوژی را مجبور به استفاده از این علم کرده است. یکی از تکنولوژی‌هایی که در این چند سال پیشرفت زیادی کرده است دستیار هوشمند صوتی است. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

سامسونگ قرار است در 4شنبه پیش رو کنفرانسی سالانه در خصوص توسعه محصولات در سن فرانسیسکو برگزار کند. در این رویداد شاهد معرفی بیکسبی 2 هستیم. این دستیار صوتی اولین بار در گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس مورد استفاده قرار گرفت. حالا سامسونگ می‌خواهد از این دستیار صوتی در تمامی محصولات غیر از تلفن هوشمند استفاده کند. به همین دلیل این شرکت در صدد معرفی ورژن 2 بیکسبی است تا این قابلیت را به آن اضافه کند و بتواند از آن در تمامی محصولات خود استفاده کند.

 

متاسفانه دستیار صوتی بیکسبی از سوی کاربران با استقبال زیادی رو به رو نشده است. مشکلاتی که برای درک بهتر زبان انگلیسی به وجود آمد این دستیار صوتی را به مدت 2 ماه به تعویق انداخت. علاوه بر این دستیارهای صوتی امروزه بسیار متعدد هستند که اکثر کاربران به آن‌ها روی آورده اند. به دلیل اشتیاق کم کاربران برای استفاده از بیکسبی سامسونگ مجبور شد تا مدیر اجرایی این پروژه را عوض کند.

 

یکی از محصولاتی که قرار است از این دستیار صوتی استفاده کند و معرفی آن می‌تواند در پشتیبانی از بیکسبی بسیار مهم باشد، بلندگوی هوشمند است. همانند بلندگوی هوشمند آمازون، این بلندگو دستگاهی است که قرار است در سال 2017 یکی از ستاره‌های فناوری باشد. سامسونگ ابتدا معرفی این محصول را در ماه جولای رد کرد اما دقیقا در ماه بعدی این شرکت تایید کرد که یک بلندگوی هوشمند در راه خواهد بود.

 

همانند کاری که شرکت آمازون با دستیار صوتی الکسا خود انجام داد، سامسونگ هم می‌خواهد تا دستیار صوتی بیکسبی توسط شرکای دیگر خریداری شود و از این محصول در کنار دستیار گوگل استفاده شود. در حال حاضر تلفن‌های هوشمند HTC U11 و Huawei Mate 9 می‌توانند از دستیار صوتی شرکت آمازون نیز استفاده کنند. به عقیده مدیر فروش تلفن همراه سامسونگ آقای دونگ جین شکافی که در قابلیت‌های نسخه اول بیکسبی به وجود آمد در نسخه دوم آن به کلی رفع خواهد شد.

 

سامسونگ توسعه دهندگان جدیدی را در این خصوص به خدمت گرفته تا بتواند در مقابل دستیارهای صوتی گوگل، سیری و کورتانا رقابت لازم را به وجود آورد. نظر شما در مورد این دستیار صوتی چیست؟ تجربه کاربری خود را با ما در میان بگذراید.

 

 

منبع :
Phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *