ثبت نام

پیشرفت مالی قابل توجه سامسونگ در 3 ماهه سوم امسال

Money-720×406
ب

سامسونگ در قسمت‌های زیادی مشغول به تحقیق و توسعه است. چنین شرکت بزرگی مسلما درآمدهای زیادی را هر سال خواهد داشت. طبق پیش بینی‌ها امسال نیز سال پر سودی برای سامسونگ بوده است. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

سامسونگ اخیرا چشم انداز خود نسبت به سود سه ماهه سوم را منتشر کرده بود. طبق این چشم انداز پیش بینی شده بود که امسال سامسونگ رکورد دیگری در زمینه مالی به جای خواهد گذاشت. امروز سامسونگ‌ نتایج مالی خود در سه ماه سوم امسال را منتشر کرد که این مقدار نشان دهنده بیشترین درآمد در سه ماه سوم یک سال است.

 

این شرکت سود 55 میلیارد دلاری و سود عملیاتی 12.91 میلیارد دلار را تجربه کرده است. این رقم بیشترین سود عملیاتی است که تا به حال سامسونگ آن را منتشر کرده است. درآمد عملیاتی این شرکت در سه ماهه دوم 12.1 میلیارد دلار بوده است که باز هم رشد درآمد در 3 ماهه سوم را نشان می‌دهد. طبق گزارشات قبلی بخش کسب و کار نیمه هادی‌ها برای سامسونگ بیشترین نقش در این سود را بازی کرده است.

 

سامسونگ‌ تقاضای زیادی برای ساخت چیپست حافظه تلفن‌های هوشمند و سرورها دارد. بخش نیمه ‌هادی‌ها دو سوم از سود عملیاتی را به خود اختصاص داده است. این درآمد در حالی است که آمار نشان دهنده افزایش سالانه 146.7 درصدی درآمد برای این شرکت است. سامسونگ به این نکته اشاره کرده است که درآمد ساخت پنل صفحه نمایش با وجود افزایش برای ساخت پنل‌های خمیده باز هم کاهش داشته است. بخش موبایل فروش خوبی را تجربه کرد اما به دلیل وجود دستگاه‌های زیاد از شرکت‌های مختلف این بازار به اشباع رسیده و با نزدیک شدن به 3 ماهه آخر امسال فروش آن کاهش پیدا کرده است.

 

به دلیل اینکه تلفن‌های هوشمند حاشیه سود پایین‌تری دارند درآمد حاصل از فروش آن‌ها در 3 ماهه آخر منتهی به ماه سپتامبر کاهش داشته است. این غول کره ای کماکان برای افزایش تقاضا در بخش نیمه هادی انتظار زیادی دارد. درآمد حاصل از کسب و کار نیمه هادی‌ها باز هم می‌تواند افزایش داشته باشد. در حال حاضر سامسونگ مشغول پیگیری سود سالیانه خود است.

 

 

 

منبع :
Sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *