ثبت نام

سنسورهای تصویری جدید سامسونگ را بشناسید

samsung-new-image-sensors
ب

سامسونگ در زمینه ساخت سنسور چند سالی است که فعالیت خود را به صورت جدی شروع کرده است. این شرکت از سنسورهای خود در تمامی تلفن‌های پرچمدار استفاده می‌کند. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

امروز سامسونگ سنسورهای جدید تصویری خود را تحت نام ایزوسل معرفی کرد. 2 سنسور جدید ایزوسل نسبت به سنسورهای نسل قبلی اندازه باریکتری دارند. این سنسورها مختص تلفن‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ است. سنسور اول با ابعاد پیکسل 1.28 میکرومتری و با رزولیشن 12 مگاپیکسل که از تکنولوژی Dual Pixel بهره می‌برد. سنسور کوچکتر با ابعاد پیکسل 0.9 میکرومتری و رزولیشن تصویر 24 مگاپیکسلی با تکنولوژی Tetracell معرفی شده است.

 

سامسونگ سنسورهای تصویری جدید خود را به 4 بخش دسته بندی کرده است. بستگی به کاربرد هرکدام سامسونگ آن‌ها را به 4 دسته سریع، نازک، روشن و دوگانه دسته بندی کرده است. با توجه به اینکه تقاضا برای تلفن‌های هوشمند باریک زیاد شده است، سنسورهای جدید در اندازه‌های کوچکتر تولید می‌شوند و رزولیشن تصویر بهتری را ارائه می‌دهند.

 

سامسونگ در سنسور جدید ISOCELL Fast 2L9 که از تکنولوژی پیکسل دوگانه نیز بهره می‌برد با کم کردن اندازه پیکسل‌ها سرعت فوکوس را به شدت بالا برده است. اندازه پیکسل‌ها در این سنسور از 1.4 میکرومتر به 1.28 میکرومتر کاهش یافته است. کوچکتر کردن ابعاد پیکسل این سنسور را برای استفاده در تلفن‌های هوشمند باریک تر و بدون بیرون زدن لنز مناسب کرده است. تکنولوژی پیکسل دوگانه عمق میدان تصاویر را زیاد کرده و با استفاده از لنز معمولی تصویربرداری بوکه انجام پذیر خواهد بود.

 

مدل دوم با نام ISOCELL Slim 2X7 معرفی شده است. طبق ادعای سامسونگ این اولین سنسور تصویر است که اندازه پیکسل آن زیر 1 میکرومتر است. با توجه به اندازه پیکسل 0.9 میکرومتری، این سنسور با استفاده از تکنولوژی DTI تولید رنگ طبیعی با کمترین نویز را انجام می‌دهد. همچنین اندازه پیکسل‌های کوچک می‌تواند برای یک سنسور اندازه تصویر 24 مگاپیکسلی را فراهم کند.

 

تکنولوژی دیگری که سامسونگ در این سنسور مورد استفاده قرار داده است Tetracell است. این تکنولوژی به سنسور این اجازه را می‌دهد تا عکس‌های روشن‌تر با جزئیات بیشتری در شرایط محیطی کم نور بگیرد. این تکنولوژی با ترکیب 4 پیکسل اطراف پیکسل مرکزی حساسیت آن را نسبت به نور افزایش می‌دهند. به گفته سامسونگ آن‌ها توسعه سنسورهایی با پیکسل دوگانه و اندازه پیکسل 0.9 میکرومتری خود را ادامه خواهند داد. بنابراین می‌توانیم پیشرفت زیادی را در این محصولات شاهد باشیم.

نظر شما در مورد کیفیت و عملکرد سنسورهای سامسونگ چیست؟

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *