ثبت نام

دستگاه پوشیدنی Simband سامسونگ چیست؟

Simband-720×405
ب

امروزه وجود دستگاه‌ها و گجت‌های پوشیدنی نسبت به سال‌های قبل رشد زیادی پیدا کرده است. بعضی از این گجت‌ها برای استفاده خاصی ساخته می‌شوند مانند ساعت هوشمند برای ورزشکاران. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

سامسونگ در سال 2014 از Simband رونمایی کرد. این گجت سنسورهای بسیار زیادی داشت که فشار خون، درجه حرارت بدن، اندازه گیری میزان تعریق بدن، حجم خون، ضربان قلب و موارد دیگر را اندازه گیری می‌کرد. بسیاری از کاربران معتقد بودند که Simband بعد از معرفی اپل واچ روانه بازار می‌شود. شایعه شده بود این دستگاه پوشیدنی به عنوان انقلابی در زمینه سلامت و بهداشت خواهد بود اما سرانجام خبری از این گجت نبود.

 

سامسونگ قصد نداشت این گجت را در بازار عرضه کند. این دستگاه به طور بسیار اختصاصی برای توسعه دهندگان طراحی و ساخته شده بود. اساسا همگی بر این باور بودند که سامسونگ Simband را به نفع خط تولید Galaxy Gear خود بازنشسته کرده است. اما اطلاعات نشان دهنده این است که Simband هنوز در حال توسعه دادن است و برخی از فناوری‌های مورد استفاده در آن می‌تواند راه خود را به محصولات آینده باز کند.

 

به عقیده دکتر فرانسیس هو مرکز سلامتی دیجیتال شرکت سامسونگ در کره جنوبی در چند سال گذشته پژوهش‌های وسیعی در زمینه سلامت انجام داده است. این پژوهش‌ها برای ساخت مفهومی به نام Voice of Body صورت گرفت. این مفهوم می‌خواهد تمام اطلاعات مربوط به سلامت بدن انسان را توسط سنسورها به واقعیت تبدیل کند.

 

به گفته دکتر فرانسیس هو :

ما محققین زیادی را دعوت کردیم تا از Simband استفاده کنند و مطالعات بیشتری را روی آن انجام دهند. ما با محققین مشهوری کار کردیم و آن‌ها از این گجت در همه زمینه‌ها مطالعه کردند. از بیماری اوتیسم تا آریتمی قلبی با این گجت مورد مطالعه قرار گرفته است.

سامسونگ هنوز در خصوص این دستگاه بیانیه‌ای را صادر نکرده است اما مطمئن هستیم در آینده خبرهای هیجان انگیزی در زمینه توسعه آن خواهیم شنید.

 

نظر شما در مورد استفاده از فناوری برای سلامت بدن چیست؟

منبع :
Sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *