ثبت نام

سامسونگ از پردازنده قدرتمند اگزینوس 9810 پرده برداشت؛ قلب تپنده گلکسی اس 9

Exynos-9-Series-9810
ب

گلکسی اس 9 پرچمدار آینده سامسونگ خواهد بود. خبرهای پیرامون این تلفن هوشمند از حالا شروع شده‌اند. این خبر‌ها از طراحی احتمالی تا مشخصات سخت افزاری آن را در بر می‌گیرند. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

شایعات زیادی مبنی بر استفاده اگزینوس 9810 به عنوان قلب تپنده گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس وجود دارد. ابتدا به مشخصات این چیپست نگاهی می‌اندازیم. ممکن است این مشخصات در حال حاضر دقیق نباشند و ما از ماهیت درست بودن آن خبر دقیقی نداریم.

 

اول از همه اینکه چیپست اگزینوس 9810 با همان فناوری 10 نانومتری تولید می‌شود. البته ساخت این چیپست با فرآیند نسل دوم فناوری 10 نانومتری همراه است که باعث افزایش کارایی و کاهش مصرف آن می‌شود. ابتدا عقیده بر این بود که کهکشانی شماره 9 سامسونگ از چیپست اسنپدراگون 845 با فناوری ساخت 7 نانومتری در خاک آمریکا و در مدل اگزینوس از فناوری 8 نانومتری استفاده خواهد کرد.

 

اما در حال حاضر اگزینوس 9810 چنین چیزی را ارائه تحقق نمی‌بخشد. لیستی که سامسونگ از آن برای این چیپست عنوان کرده استفاده از هسته‌های سفارشی نسل سوم سامسونگ، پردازنده گرافیکی بروز شده . استفاده از مودم LTE با فراهم کردن سرعت گیگابیتی و پشتیبانی از باند 6CA برای اولین بار.

 

سامسونگ این مودم LTE را در تابستان سال گذشته معرفی کرد و اعلام کرد که از آن در نسل آینده‌ی چیپست‌های خود استفاده کند که در حال حاضر برای اولین بار در اگزینوس 9810 مورد استفاده قرار می‌گیرد. مودم مورد استفاده در اگزینوس 8895 که قلب تپنده گلکسی نوت 8 نیز می‌باشد از مودم 5CA استفاده می‌کند. این مودم سرعت دانلود تا حداکثر 1 گیگابیت را فراهم می‌کند. در حالی که مودم 6CA در اگزینوس 9810 سرعت دانلود تا 1.2 گیگابیت در ثانیه را با پایداری بیشتری فراهم می‌کند و سامسونگ را آماده می‌کند تا به فناوری 5جی نزدیک‌تر شود.

 

سامسونگ در پایان سال این مودم را به تولید انبوه می‌رساند. باید در ادامه دید که آیا نسخه‌ی دیگری از اگزینوس 9810 با فناوری 8 نانومتری معرفی می‌شود یا خیر. اگر قرار باشد گلکسی اس 9 در سال جاری زودتر معرفی شود شاید شاهد استفاده از نسل دوم فناوری 10 نانومتری در اگزینوس 9810 باشیم. در حال حاضر بسیار مشتاق دیدن بنچمارک‌هایی از این چیپست در دیتابیس برنامه‌های بنچمارک هستیم.

 

منبع :
Phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *