ثبت نام

ب

شاید به عنوان یک طرفدار دنیای موبایل آن چه که می‌تواند عملکرد یه دستگاه هوشمند را در قیاس با سایرین آشکار کند اعداد و ارقام عجیب و قریب مرتبط با تست‌های حرفه‌ای بنچ‌مارک که توان پردازشی دستگاه را به صورت تخصصی و در شرایطی خاص بررسی میکند نباشد، بلکه تست‌هایی نچندان برنامه‌ریزی شده به نام اسپید تست از محبوبیت و مقبولیت بیشتری برای سنجش عملکرد واقعی یک دستگاه برخوردارند. تست‌هایی که در آن به مقایسه‌ی مستقیم دو دستگاه در بازه‌ی زمانی مشخص که برای اجرای تعدادی برنامه‌ی معمول پرکاربرد به ثبت می‌رساند. یقینا اگر دنبال کننده‌ی این تست‌ها باشید باید با نام PhoneBuff به عنوان معتبرترین کانال یوتیوب در زمینه‌ی اسپید تست آشنایی داشته باشید.

پایان پادشاهی‌ آیفون‌ها!

در سال‌های اخیر شاهد پادشاهی بی‌چون و چرای آیفون‌ها بر تمام گوشی‌های اندرویدی علی‌الخصوص گلکسی‌های سامسونگ بودیم. پادشاهی که از عقب افتادگی عمیق گوشی‌های اندرویدی و گلکسی‌ها حکایت داشتند به طوری که گلکسی اس 8 سامسونگ که پرچم‌دار 2017 به حساب می‌آید  از آیفون 6S پرچم‌دار 2015 اپل شکست می‌خورد. اما انگار وضع این‌گونه ثابت نمانده است و سامسونگ توانسته با بهینه‌ساز‌ی‌های فراوان نرم‌افزاری و همچنین استفاده از رم 6 گیگابایتی در نوت 8 عملکردی بی‌نظیر از خود به ثبت برساند و غول‌های جدید اپل را با نمره‌ی بالای 10000 خود در تست گیک‌بنچ را به چالش بکشد. اتفاقی که شاید باورش برای همگان سخت باشد.

نوت 8 بار دیگر قهرمان شد

نوت 8دو ماه پیش شاهد انتشار اسپید تستی از گلکسی نوت 8 و آیفون 8 پلاس بودیم که در آن نوت 8 آیفون را به‌صورت ناباورانه‌ای شکست داد، در ابتدای امر این موضوع در فضای مجازی با این بهانه توجیه شد که iOS 11 هنوز نسخه‌ی ابتدایی خود است و دارای باگ‌هایی در بخش مولتی تسکینگ می‌باشد و این موضوع تا چند هفته‌ی آینده حل خواهد شد. اما اکنون که حدود دو ماه از آن روز می‌گذرد و iOS 11 آپدیت‌های متعددی برای رفع باگ‌ها دریافت کرده است باز هم شاهد تکرار آن نتیجه هستیم. همان‌طور که در اسپید تست منتشر شده از گلکسی نوت 8 و آیفون 8 پلاس نیز شاهد بودیم آیفون‌ها با اختلافی چند ثانیه‌ای در دور اول که اجرای اولیه‌ی برنامه‌ها می‌باشد برتر ظاهر می‌شوند و در دور دوم این نوت 8 است که با بهینه‌سازی‌های جدید سامسونگ در تاچ‌ویز و عملکرد بی‌نظیر رم ۶ گیگاباتی با اختلافی فاحش آیفون‌های جدید را شکست می‌دهند.

نوت 8در پایان باید بگوییم شاید این موضوع به تحلیل بیشتری نیاز داشته باشد اما چیزی که مشخص است آن است که جایگاه اپل و سامسونگ در‌حال تعویض است و همان‌طور که زمانی گلکسی‌ها با وجود برتری ملموس در توان پردازشی به دلیل عدم بهینه‌سازی از آیفون‌های رقیب خود شکست می‌خوردند، حال این iOS اپل است که در نمایش گذاشتن قدرت مطلق پردازنده‌های A11 خود عاجز مانده است و شاید دیگر iOS به پایان بهینگی خود در زمینه‌ی رم رسیده است و دیگر نمی‌تواند با حافظه‌ی رمی که نصف رقبایش است به عملکردی برتر یا مساوی یابد. به هر حال زمان انجام اصلاحات برای اپل در این رقابت به پایان رسیده و ما تاج پادشاهی پرچم‌داران 2017 را ناباورانه از آن نوت 8 می‌دانیم و تا زمان رسیدن به نسخه‌ی پایدارتر iOS در آینده مقایسه باید بین سری جدید پرچم‌داران گلکسی یعنی گلکسی اس 9 و آیفون X تبدیل شود که یقینا شاهد قدرت سخت افزاری بیشتری در اس 9 نسبت به نوت 8 خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *