ثبت نام

سامسونگ تکنولوژی جدیدی با نام “توپ گرافنی” توسعه داده است که می‌تواند سرعت شارژ باتری را چندین برابر کند

batt
ب

موسسه‌ی پیشرفته‌ی تکنولوژی‌های سامسونگ(SAIT) با تازگی موفق به تولید باتری‌هایی جدید از جنس یون لیتیوم گشته که با تکنولوژی جدیدی با نام “توپ گرافنی”(graphene ball) گشته است که می‌تواند تاثیر ویژه‌ای بر عمل‌کرد باتری‌های یون لیتیوم بگذارد. از جمله این تاثیرات باید به 45 درصد دوام بیشتر باتری در نگه‌داری شارژ و افزایش سرعت شارژ تا حدود 5 برابر اشاره کرد که می‌تواند تحولی انقلابی در این زمینه‌ها به‌حساب آید.

با توپ گرافنی اسمارت‌فون خود را در کم‌تر از یک ربع ساعت شارژ کامل کنید

باتری‌های یون لیتیوم معمولی مانند آن‌چه در نوت 8 شاهدش بودیم به حدود یک ساعت زمان برای شارژ کامل نیاز داشتند اما بر اساس آنچه سامسونگ امروز یعنی 27 نوامبر درباره‌ی این تکنولوژی اعلام کرده است با استفاده از تکنولوژی توپ گرافنی این زمان به حدود 12 دقیقه کاهش میابد.

سامسونگ SAIT در گذشته‌ هم موفق به تجاری سازی پیشرفت‌های تکنولوژیکی ارزشمند دیگری برای سامسونگ شده است، از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به توسعه‌ی تکنولوژی تولید نمایشگر‌های کوانتوم دات بدون کادمیوم اشاره کرد که هم اکنون در تلوزیون‌های بالارده و پرچم‌دار QLED سامسونگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

باتری‌های یون لیتیم اولین باز در سال 1991 رونمایی شدند

باتری‌های بون لیتیوم اولین بار در سال‌ 1991 به کارگرفته شدند و استفاده از آن‌ها به سرعت شیوع یافت به حدی که به سرعت به پرکابردترین باتری‌ در کالاهای دیجیتال تبدیل شدند و این مقام تا کنون هم برای آن‌ها ثابت مانده است. با این حال باید این موضوع را پذیرفت که این تکنولوژی محبوب تا کنون خدمات بسیاری به دنیای دیجیال رسانده و درحال نزدیک شدن به تاریخ بازنشستگی خود می‌باشد و باید به دنبال جایگزینی برای آن گشت.

توپ گرافنی را می‌توان یکی از رویکرد‌های جدیدی به حساب آورد که می‌توانند ذخیره‌ی انرژی را در دستگاه‌های دچار تحول نمایند و جایگزنی برای باتری‌های یون لیتیوم فعلی شوند‌ اما نباید فراموش کرد که آن‌ها تنها گزینه‌ی جایگزینی نیستند و حتی ممکن است وجود جایگزین‌های بهتر باعث شود که هرگز در بازار عرضه نشوند. آیا به‌ تازگی ممکن است شاهد حضور چنین تکنولوژی‌هایی در پرچم‌داران پیش‌روی سامسونگ باشیم؟ تنها زمان می‌تواند به این سوال پاسخ دهد.

منبع :
Sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *