ثبت نام

ب

یکی از گجت‌های جالب و کاربردی که به همراه گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس معرفی شد دکس بود. این گجت با اتصال به یک مانیتور و با استفاده از پردازنده تلفن هوشمند شما قادر خواهد بود تا تجربه کاربری دسکتاپ را برای شما فراهم کند. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

سامسونگ در حال حاضر ایده استفاده از لینوکس توسط تلفن‌های هوشمند و به واسطه پلتفرم دکس خود را آزمایش می‌کند. ایده این کار بسیار ساده است. در واقع این ایده به کاربر اجازه می‌دهد تا از دستگاه خود برای مقاصدی مختلف استفاده کند. یکی از این مقاصد، می‌تواند استفاده از این راهکار به جای دسکتاپ‌های سنتی باشد. اگر چه این ایده خیلی جدید نیست. سامسونگ ویدیوی دمویی از اجرای لینوکس با گلکسی نوت 8 را توسط دکس به نمایش گذاشته است. این ویدیو بصورت عمومی منتشر نشده است، اما نشان می‌دهد که سامسونگ انتظار اجرایی شدن آن را دارد.

 

کاربر با اتصال تلفن هوشمند خود به دکس، لینوکس را توسط برنامه‌ای که بر روی تلفن هوشمند نصب است اجرا می‌کند. چنین قابلیتی بر روی پرچمداران این شرکت در حال حاضر وجود دارد اما به جای اجرای لینوکس، خود سیستم عامل اندروید را در صفحه نمایش‌های بزرگ اجرا می‌کند. سامسونگ دیدگاه خود در مورد این سرویس را اینگونه توضیح می‌دهد:

 

با نصب یک برنامه، لینوکس به تلفن‌های هوشمند گلکسی‌ توانایی اجرای چند سیستم عامل را می‌دهد. این کار توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا توسط تلفن هوشمندشان توزیع‌های مبتنی بر لینوکس را اجرا کنند. در هر زمان که احتیاج به لینوکس پیدا کردند و تلفن هوشمندشان قادر به انجام آن کار بخصوص نبود با اجرای یک برنامه به راحتی با استفاده از تلفن هوشمند خود به محیط لینوکس وارد می‌شوند.

توسعه دهندگانی که علاقه دارند تا این ویژگی را تجربه کنند می‌توانند از این لینک ثبت نام کنند تا در صورت انتشار ابزار توسعه برای آن خبرهای لازم را دریافت کنند. سامسونگ در مورد انتشار عمومی این قابلیت هنوز چیزی را مشخص نکرده است.

منبع :
mspoweruser

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *