ثبت نام

ب

گلکسی نوت 8 این بار زیر تیغ جراحی قرار گرفته است. یکی دیگر از ویدیو‌های جذابی که در حوزه تکنولوژی وجود دارد، کالبد شکافی تلفن‌های هوشمند است. با کالبد شکافی این تلفن‌ها بسیاری از کاربران و علاقه مندان پی به مهندسی داخل آن می‌برند. و مهمترین کاری که این شرکت‌ها دنبال آن هستند قابلیت تعمیر پذیری تلفن‌های هوشمند است. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

سایت ifixit یکی از معروف‌ترین سایت‌های بررسی سخت افزار داخلی تلفن‌های هوشمند و نمره دهی به تعمیر پذیری آن‌ها است. جنس بدنه تلفن‌های هوشمند سامسونگ از 2 سال قبل تا به الان تغییرات زیادی داشته است و همچنین با اضافه شدن قابلیت ضد آب مسلما تعمیر پذیر بودن آن‌ها سخت تر شده است. تغییر بزرگی که در اینجا، کار را برای تعمیرپذیری مشکل‌تر کرده است، باطری غیر قابل تعویض می‌باشد. با افزایش کیفیت بدنه و همچنین فلزی شدن قاب این تلفن‌های هوشمند کار برای تعمیر آن‌ها نیز به مراتب سخت‌تر شده است.

 

نمره‌ای که سایت ifixit به گلکسی نوت 8 داده نمره نسبتا بد 4 از 10 می‌باشد. این عدد نشان دهنده تعمیر پذیری سخت گلکسی نوت 8 دارد. موارد مثبتی که این سایت برای تعمیر گلکسی نوت 8 عنوان کرده است: بسیاری از اجزای گلکسی نوت 8 قابلیت ماژولار دارند و به راحتی و مستقل از اجزای دیگر قابلیت تعویض دارند. پیچ‌های استفاده شده در گلکسی نوت 8 از نوع استاندارد فیلیپس می‌باشند.

اما نکات منفی عبارت‌اند از: باطری گلکسی نوت 8 قابل تعویض است اما قاب پشتی آن خیلی سفت است و برداشتن آن به این راحتی نیست. برای انجام هر تعمیری باید قاب شیشه‌ای پشت این تلفن کنده شود که با توجه به چسبندگی بالای آن کار را سخت می‌کند. برای تعویض صفحه نمایش باید قاب پشتی گوشی به همراه صفحه نمایش در جلوی گوشی کنده شود که با توجه به چسبندگی هر دو پنل عقبی و جلویی کار را بسیار سخت خواهد کرد.

 

گلکسی نوت 8

منبع :
ifixit

دیدگاه ها

  • ARIAN_KIANI
    ARIAN_KIANI 28 آبان 96 :: 15:54
    1 0

    نکته ای که تو فیلم بود آخرش تو مانیتوری که پست سر اون خانومه بود، نوت ۸ نبود شاید یه تصویر اولیه از نوت ۹ باشه?

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *