ثبت نام

ب

همانطور که می‌دانید گلکسی نوت 8 در مقابل آب و گردو غبار مقاوم است. این تلفن هوشمند گواهی IP68 را برای اثبات این ادعا با خود به یدک می‌کشد. IP مخفف کلمه انگلیسی Ingress Protection به معنای حافظت از ورود است. عدد 68 درجه این حفاظت را نشان می‌دهد. عدد 6 در این گواهی به معنی حفاظت از ورود گرد و غبار به داخل گلکسی نوت 8 است. عدد 8 به این معنی است که گلکسی نوت 8 قادر است به مدت 30 دقیقه در عمق 1.5 متری آب از ورود آب به داخل خود جلوگیری کند.

 

گواهی IP68 بالاترین سطح از مقاومت در برابر آب و گرد و غبار برای استفاده در دستگاه‌های مصرفی است. این گواهی به این معنی نیست که دستگاه شما تحت هر شرایطی از آب جان سالم به در ببرد. آب با فشار زیاد به راحتی می‌تواند استحکامات مخصوص برای این مقاومت در برابر آب را تخریب کند و وارد دستگاه شود. آب شور و آب دریا نیز باعث تخریب دستگاه با وجود گواهی IP68 می‌شود. به هیچ عنوان گلکسی نوت 8 خود را برای شنا به ساحل دریا نبرید. چون آب دریا آسیب شدیدی به آن وارد خواهد کرد.

 

اگر گلکسی نوت 8 خود را در آب دریا فرو بردید هرچه سریعتر آن را بطور کامل با آب شیرین و تازه شستشو دهید . به خوبی آن را خشک کنید. اگر هر نوع مایع دیگری بر روی گلکسی نوت 8 خود ریختید حتما آن را با آب تازه و شیرین شت و شو دهید و کاملا خشک کنید. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، اگر گلکسی نوت 8 شما تحت شرایط مختلف ضربه ببیند و قاب اطراف گوشی خم شود یا آسیب ببیند مطمئن باشید گواهی IP68 تلفن هوشمند شما نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

 

به یاد داشته باشید در این شرایط به هیچ وجه تلفن هوشمند خود را به انواع مایعات نزدیک نکنید. با وجود گواهی IP68 نمی‌توان گلکسی نوت 8 را با هر نوع مایعی تست کرد و اطمینانی از آسیب رسیدن به آن وجود ندارد. تمامی این تست‌ها با آب شیرین انجام می‌شود و حداقل می‌توان نسبت به آب شیرین مطمئن باشید. در جدول زیر اعداد مربوط به گواهی حفاظت از ورود IP آورده شده است.

 

گلکسی نوت 8

منبع :
Youtube

دیدگاه ها

  • عرفان 15 خرداد 97 :: 16:37
    0 0

    سلام.من گوشیه نوت رو به اب بردم اما از وقتی که بردمش قلمش کلا قاطی کرده و نمیتونم ازش استفاده کنم.
    توی قلمش آب رفته و حالا بعد از حدود ۲۴ ساعت هنوز بهبود پیدا نکرده …توصیه میکمم اگر میخواید گوشی رو ببرید داخل اب قلمش رو جدا کنید و بعد از خشک شدن گوشی قلمش رو بذارید سر جاش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *