ثبت نام

ب

شاید برای شما اعداد و ارقام مربوط به سرعت مودم تلفن‌های هوشمند مهم نباشد. این تست به خوبی نشان خواهد داد که باید به این فاکتور هم برای انتخاب خود نگاه ویژه‌ای داشته باشید. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

چند روز گذشته اپراتور مشهور T-Mobile به همراه شرکت کوالکام با یکدیگر همکاری خوبی داشتند تا قدرت را در مودم‌هایی با سرعت گیگابیتی نشان دهند. در این همکاری کوالکام مودم پیشرفته سری X16 خود را به رخ همگان کشید. اپراتور T-Mobile اعلام کرد در حال حاضر در بیشتر از 920 بازار جهان شبکه LTE پیشرفته خود را گسترش داده است. 430 بازار از این تعداد سرعت گیگابیتی را تجربه خواهند کرد.

 

از نظر شرکت کوالکام رسیدن به سرعت گیگابیتی در شبکه LTE و ترکیب آن با فناوری انتشار امواج 4X4 MIMO و دیگر فناوری‌های افزایش سرعت، باعث دسترسی کاربران به سرعتی باورنکردنی در دانلود می‌شود. اما مهم این است که در عمل، این سرعت چگونه خود را نشان می‌دهد؟ویدیوی بالا تست شخصی را از دو تلفن هوشمند گلکسی نوت 8 و آیفون X را نشان می‌دهد.

 

گلکسی نوت 8 مجهز به یک مودم با سرعت گیگابیتی است در حالی که رقیب آن سرعتی معادل 600 مگابیت در ثانیه را پشتیبانی می‌کند. اگر چه اپراتور T-Mobile از لحاظ تئوری نمی‌تواند سرعت 1 گیگابیت را فراهم کند اما مشاهده می‌شود که گلکسی نوت 8 سرعت دانلود 2 برابر بیشتر از آیفون X را تجربه می‌کند. دلیل این اختلاف، وجود مودمی ساخته شده توسط کوالکام با پهنای باند بیشتر در گلکسی نوت 8 و ترکیب فناوری‌های مختلفی در زمینه انتقال امواج رادیویی است.

 

در حال حاضر اپل و کوالکام رابطه خوبی با هم ندارند و در سال آیند اپل تصمیم دارد مودم تلفن‌های خود را از طریق شرکت اینتل تامین کند. در حقیقت این شرکت برای طراحی یک مودم برای نسل 5 جی با اینتل همکاری می‌کند. البته شرکت‌های دیگری نظیر سامسونگ نیز بی کار ننشسته‌اند و سال بعد اتفاقات خوبی در زمینه 5جی رخ خواهد داد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *