ثبت نام

تولید انبوه نسل دوم پردازنده‌های 10 نانومتری برای گلکسی اس 9

2nd-Generation-10nm-FinFET-720×480
ب

پردازنده مورد استفاده در گلکسی اس 9 از نسل دوم فناوری 10 نانومتری خواهد بود. امروز سامسونگ رسما از تولید انبوه این چیپست‌ها خبر داد. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

این فناوری ساخت، 10LLP(Low Power Plus) نام دارد. به عقیده سامسونگ این چیپست نسبت به نسل قبلی خود 10 درصد کارایی بیشتر و 15 درصد مصرف انرژی بهتری دارد. سامسونگ امروز ساخت انبوه این پردازنده‌ها را در کشور کره آغاز کرده است. سامسونگ باید قادر باشد تا تقاضای بازار را نسبت به این فناوری جدید پاسخ دهد.

 

آقای رایان لی رئیس این بخش معتقد است سامسونگ الکترونیک در حال حاضر به فناوری ساخت 8 و 7 نانومتری در آینده چشم دوخته است. سامسونگ هنوز برای تولید پردازنده‌ها 7 نانومتری فاصله دارد اما گام‌های رو به جلوی سامسونگ ادامه دارد. خیلی دور از انتظار نخواهد بود که پایان سال آینده فناوری 7 نانومتری راه اصلی خود را پیدا کند. فناوری ساخت پردازنده‌های 7 نانومتری سامسونگ توسط اشعه فرا بنفش EUV ساخته می‌شوند.

 

گلکسی اس 9

سامسونگ گلکسی اس 9 را همراه چیپست اگزینوس 9810 عرضه خواهد کرد. بسیاری از شایعات بر این باورند که گلکسی اس 9 زودتر از زمان مقرر معرفی خواهد شد. این شایعات نمایشگاه CES 2018 را مکان مناسبی برای معرفی گلکسی اس 9 می‌دانند. باید واکنش سامسونگ را نسبت به این شایعات دید.

 

انتظار می‌رود چیپست اسنپدراگون 845 با استفاده از همین فناوری 10 نانومتری تولید شود. پرچمدار سامسونگ یعنی گلکسی اس 9 نیز از این فناوری در چیپست خود بهره می‌برد. بنظر می‌رسد سازندگان چیپست‌های جدید، تمرکز خود را در کاهش مصرف انرژی گذاشته باشند و افزایش کارایی کمی را شاهد هستیم.

منبع :
Sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *