ثبت نام

سرمایه گذاری‌های بزرگ سامسونگ در زمینه هوش مصنوعی

grid-AI
ب

سامسونگ و دیگر شرکت‌هایی که برای پیشرفت تکنولوژی تلاش می‌کنند راه خود را در مسیر هوش مصنوعی قرار می‌دهند. آینده بشر به هوش مصنوعی گره خورده است. توانایی حل مسائل با دقت بالا و سرعت زیاد از ویژگی‌های بارز هوش مصنوعی است. در دامه با سام آرنا همراه باشید.

 

سامسونگ حتی می‌خواهد از هوش مصنوعی در پرچمدارهای آینده خود نیز استفاده کند. این شرکت قدم‌های محکمی را برای تحقق هوش مصنوعی در محصولات خود بر خواهد داشت. امروز این شرکت تایید کرد که قصد دارد یک مرکز تحقیقاتی جدید برای فناوری پیشرفته هوش مصنوعی ایجاد کند. هنوز در مورد اینکه این مرکز در کجا قرار دارد صحبتی نشده است.

 

اما این مرکز به عنوان یک مرکز تحقیقاتی مشترک در بخش تلفن‌های همراه و لوازم الکترونیکی تایید شده است. مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی سامسونگ قرار است توسط آقای HS Kim رهبری و مدیریت شود که رئیس بخش الکترونیک سامسونگ است. آقای Young Sohn مدیر ارشد استراتژیک سامسونگ‌ برای پیدا کردن زمینه‌های کسب و کار جدید در این مرکز فعالیت خواهد کرد و پروژه‌های تجاری را پیدا خواهد کرد.

 

لازم به ذکر است که خرید 8 میلیارد دلاری شرکت Harman توسط سامسونگ‌ نیز توسط آقای Sohn رهبری و مدیریت شد. هوش مصنوعی یک راه بزرگ برای رشد سامسونگ در آینده خواهد بود. در واقع سرمایه گذاری در بخش سخت افزار برای ساخت کمک پردازنده‌های هوش مصنوعی یکی از این راه‌ها است. گفته می‌شود سامسونگ در گلکسی اس 9 نیز از یک کمک پردازنده برای محاسبات هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد.

 

نظر شما در مورد ورود شرکت‌ها به این حوزه چیست؟ آیا پیشرفتی در تلفن‌های هوشمند با ورود با این حوزه حاصل می‌شود؟

منبع :
reuters

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *