ثبت نام

معرفی رابط کاربری Galaxy AI UX؛ نقش کلیدی هوش مصنوعی در گلکسی اس 9!

galaxy-ai-ux
ب

سامسونگ با معرفی دستیار صوتی بیکسبی، گام بزرگی در زمینه هوش مصنوعی در پرچمدارانش برداشت. اکنون کره ای ها از Galaxy AI UX که به نوعی رابط کاربری هوش مصنوعی در پرچمداران آینده سامسونگ و گلکسی اس 9 خواهد بود، پرده برداشته اند.

امروز سامسونگ در مراسمی که برای معرفی بیکسبی در چین برگزار کرد، از رابط کاربری Galaxy AI UX نام برد که ظاهرا نام رابط کاربری باشد که برای گلکسی اس 9 و پرچمداران آینده سامسونگ در نظر گرفته شده است. ظاهرا هوش مصنوعی نقش بسیار مهمی در گلکسی اس 9 ایفا خواهد کرد. برخی از شایعات از وجود چیپست مجزا برای هوش مصنوعی(NPU یا neural processing unit)  در گلکسی اس 9 خبر می دهند. پیش تر، هواوی پرچمدار خود، میت 10 را با این ویژگی معرفی کرده بود.

Galaxy AI UX

وجود پردازشگر مجزا برای هوش مصنوعی باعث می شود فشار از روی پردازنده مرکزی کاسته شود و علاوه بر آن ذخیره سازی اطلاعات نیازی به فضای ابری نداشته باشد.

سامسونگ اخیرا در استارتاپ چینی DeePhi Tech سرمایه گذاری انجام داده است و پیش تر نیز ۳۰ میلیون دلار در شرکت انگلیسی Graphcore سرمایه گذاری کرده بود. کره ای ها مصمم هستند که پرچمداران خود را به قابلیت های متعدد هدش مصنوعی مجهز کنند. از جمله این که گلکسی اس 9 احتمالا به اسکنر جدیدی با قابلیت تشخیص عمق مجهز خواهد شد که به بهبود قابلیت تشخیص چهره، کمک شایانی خواهد کرد.

سال گذشته بود که سامسونگ نام رابط کاربری خود را تغییر داد و به نظر می رسد تغییرات در نسل جدید رابط کاربری سامسونگ یعنی Galaxy AI UX بسیار بزرگ تر و ویژه تر خواهند بود.

لازم به ذکر است در این مراسم، سامسونگ اعلام کرد از ۳۰ نوامبر، دستیار صوتی بیکسبی به صورت رسمی در کشور چین منتشر خواهد شد و از زبان چینی پشتیبانی خواهد کرد.

منبع :
sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *