ثبت نام

راه حل سامسونگ و دیگر سازندگان برای کاهش دمای پرچمداران چیست؟

2017-11-17_18-57-06
ب

با پیشرفت تکنولوژی هر ساله شاهد افزایش قدرت پردازنده‌های تلفن‌های هوشمند و پیشرفت سرعت در اجزای مختلف آن هستیم. یکی از مشکلاتی که سازندگان با افزایش قدرت اجزای داخلی تلفن‌های همراه دارند افزایش دمای بیش از حد است. این گرما شاید در برخی موارد موجب آزار کاربر شود. در چند سال گذشته شاهد ارائه سیستم‌های خنک کننده از شرکت‌های سازنده هستیم.

 

اما اکثر این سیستم‌های خنک کننده در محصولات رده بالای شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین امر باعث افزایش هزینه‌ها برای ساخت یک تلفن هوشمند می‌شود. از طرفی بسیار از مدل‌های میانرده و پایین رده با مشکل گرما دستو پنجه نرم نمی‌کنند، و به چنین سیستم خنک کننده‌ای نیاز ندارند. سامسونگ یکی از شرکت‌هایی است که متقاضی استفاده از سیستم خنک کننده لوله‌های انتقال حرارت است.

 

این سیستم خنک کننده یکی از پر استفاده ترین سیستم‌ها در تلفن‌های هوشمند مختلف است. با وجود اینکه شایعات زیادی از استفاده نکردن این سیستم توسط سامسونگ در پرچمداران سال 2018 خبر دادند، منابع مختلفی بر این ادعا هستند که این شرکت کره‌ای از سیستم‌های خنک کننده انتقال حرارت توسط لوله‌ها در پرچمداران آینده استفاده خواهد کرد.

 

بسیاری از شرکت‌های سازنده تلفن‌های هوشمند در حال حاضر مشغول طراحی سیستم جدیدی از کنترل حرارت هستند که از محفظه‌های بخار در آن استفاده می‌شود. این سیستم‌ها بسیار عملکرد موثرتری در خنک سازی دارند اما قیمت آن‌ها در مقایسه با سیستم‌های فعلی گران‌تر است. حتی با تولید انبوه نیز قیمت بالایی خواهند داشت. مشکل دیگر بزرگ بودن محفظه‌ی بخار است که ممکن است سازندگان تلفن‌های هوشمند را به سمت راه حل جدیدی سوق دهد.

 

در حال حاضر تمام سازندگان سعی در باریک ساختن تلفن‌های هوشمند دارند که این یک مشکل بزرگ برای استفاده از محفظه‌ی بخار است. یک منبع بی نام معتقد است محفظه‌ی بخار در محصولات 2019 مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته به قیمت تمام شده آن و همچنین کاهش اندازه محفظه‌ی بخار نیز بستگی خواهد داشت.

 

 

 

 

 

 

منبع :
Phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *