ثبت نام

سامسونگ و شرکت KDDI اینترنت 5G را در قطار آزمایش کردند

KDDI-in-Tokyo_main_1
ب

در حال حاضر شرکت‌هایی مانند سامسونگ، کوالکام، اپل، KDDI و… در حال تحقیق و توسعه شبکه 5G می‌باشند. سامسونگ و KDDI یکی از دستاوردهای خود را در این زمینه به نمایش گذاشتند. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

غول کره‌ای و شرکت مخابرات ژاپنی KDDI توانایی استفاده از شبکه 5G را در یک قطار در حال حرکت دارند. آزمایش انجام شده در حالی با موفقیت انجام شد که سرعت این قطار 100 کیلومتر بر ساعت بود. سرعتی که سامسونگ و KDDI به آن دست یافتند معادل 1.7 گیگابیت بر ثانیه است. تجهیزات مورد استفاده در این آزمایش توسط فناوری end-to-end سامسونگ برای شبکه 5G فراهم شده بود.

 

این تجهیزات شامل یک روتر 5G، یک رادیو 5G، هسته و RAN مجازی بود. این آزمایش برخی از ویژگی‌های مهم شبکه 5G را نشان می‌دهد. در شبکه 5G، تاخیر بسیار کم خواهد بود یعنی زمان پاسخ به دستورات، در این شبکه بسیار ناچیز است. توان گذردهی بسیار بالا یکی دیگر از قابلیت‌های شبکه 5G است. تمامی این ویژگی‌ها با سرعت بالای قطار همراه بود. در آینده شاهد بهبود نسل پنجم اینترنت همراه خواهیم بود.

 

علاوه بر ارسال و دریافت اطلاعات، این دو شرکت موفق به دانلود ویدویی با کیفیت 8K در این قطار شدند. علاوه بر این ویدیویی با کیفیت 4K در این قطار گرفته شد که با موفقیت عمل ارسال و آپلود آن انجام شد.

آقای یونگی کیم رئیس بخش شبکه سامسونگ الکترونیک معتقد است:

پتانسیلی که در شبکه 5G وجود دارد بسیار قدرتمند است. شبکه 5G چشم انداز زندگی روزمره‌ی ما را تغییر خواهد داد. این موفقیت جدید حاصل همکاری با شرکت KDDI ژاپن است. ما همچنان به دنبال کشف و ارتقای شبکه‌های نسل آینده هستیم. این تحقیقات شامل انواع مختلف فناوری‌ها است. همچنین به دنبال آن شاهد کاربردها و تجارت جدیدی در این شبکه خواهیم بود.

 

آقای یوچیدا، مدیر ارشد اجرایی شرکت KDDI انتظار دارد که شرکت KDDI سرویس 5G را در سال 2020 به کاربران خود ارائه دهد. این آزمایش در شهری نزدیک توکیو به انجام رسد. بنظر شما این شبکه قدرتمند چه سالی در کشور ما عرضه خواهد شد؟

 

منبع :
Phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *