ثبت نام

بازی حاشیه ها؛ بررسی نکات رندرهای رسمی گلکسی اس 9 و اس 9 افشا شده توسط ایوان بلس

20180126_211328
ب

در چند روز اخیر شاهد انتشار تیزری تبلیغاتی از سامسونگ بودیم که رسما از تاریخ رونمایی پرچم‌داران جدیدش یعنی گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس سخن می‌گفت. همچنین در این ویدیو تاکید ویژه‌ای بر قابلیت‌های دوربین این گوشی شده بود و از گلکسی اس 9 به عنوان باز تعریفی در زمینه‌ی دوربین اسمارت‌فون‌ها یاد شده است. یقینا برای تشخیص صحت این ادعای سامسونگ باید تا رونمایی رسمی این گوشی‌ها در تاریخ ششم اسفند ماه و بررسی‌های پس از آن صبر کرد.

گلکسی اس 9در ساعات گذشته شاهد افشای رندرهای مطبوعاتی و رسمی گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس توسط افشاگر مشهور ایوان بلس بودیم و حال می‌خواهیم به تحلیل این رندر و نکات پنهان در آن بپردازیم. رندر‌هایی که پیشتر از گلکسی اس 9 و برادر بزرگ‌ترش اس 9 پلاس شاهد بودیم خبر از کاهش حاشیه‌ها در این دو گوشی و افزایش نسبت تصویر به صفحه در این دو می‌دادند. اما انگار سامسونگ تصمیم بر تغییر در سیاست خود مبنی بر کاهش داد حاشیه‌ها دارد.

افزایش حاشیه؛ استقامت بیشتر یا پسرفت در طراحی؟

گلکسی اس 9همان‌طور که در رندر‌های می‌بینید، به نظر می‌رسد در نسل نهم گلکسی اس‌های سامسونگ شاهد افزایش حاشیه‌های چپ و راست نمایشگر نسبت به نسل قبل یعنی گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس هستیم. همچنین حاشیه‌ی پایینی دستگاه نیز مقداری کاهش پیدا کرده است. اما هدف سامسونگ از تغییر روند خود در کاهش حاشیه‌ی اسمارت‌فون‌ها چه بوده است؟ شاید سامسونگ با این کار قصد بر آن دارد که با افزایش حاشیه‌ی باریک اسمارت‌فون‌های خود مشکل بعضی کاربران گلکسی اس 8 را برای تهیه‌ی کیس‌های محافظ را بر طرف کند، زیرا در این مدل‌ها امکان استفاده از کیس‌هایی که بتوانند لبه‌های اسمارتفون‌ را پوشش دهند امکان پذیر نبود. همچنین این افزایش حاشیه می‌تواند مشکل لمس ناخواسته‌ی نمایشگر را کاهش دهد.

گلکسی اس 9 به دوربین سلفی دوگانه مجهز می‌شود

گلکسی اس 9نکته‌ی مهم دیگری که در رندر‌های افشا شده از گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس می‌تواند مورد توجه قرار گیرد چینش سنسور‌ها در حاشیه‌ی بالایی دستگاه است. همان‌طور که می‌بینید گلکسی اس 9 در پنل جلویی خود دارای دو دوربین سلفی می‌باشد، این موضوع را می‌توان تاییدی بر پیشرفت‌ قابلیت امنیتی تشخیص چهر در گلکسی اس 9 و اس 9 باشد. همچنین می‌توان انتظار افزوده شدن امکان ثبت تصاویر پرتره همانند آن‌چه در سری جدید گلکسی A دیدید را داشت.

چینش دکمه‌ها نیز در گلکسی اس 9 همانند نسل قبل خود می‌باشد و در لبه‌ی سمت راست شاهد دکمه‌ی پاور و در سمت چپ دکمه‌های ولوم قرار دارد، دکمه‌ی اختصاصی دستیار صوتی سامسونگ بیکسبی هم در لبه‌ی چپ زیر دکمه‌های ولوم جای گرفته است. در یک ماه آینده شاهد افزایش موج افشای اطلاعات از گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس خواهیم بود پس با ما در سام‌آرنا همراه باشید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *