ثبت نام

سامسونگ دوباره تاکید کرد که دستگاه‌های قدیمی را کند نخواهد کرد

IMG_20180120_181408_998
ب

چند ماه پیش گزارش شد که شرکت اپل، آیفون‌های قدیمی‌تر را به طور عمد کند می‌کند و در روزهای کذشته خودش شرکت اپل نیز این موضوع را تایید کرد و دلیل آن‌ را نگه‌داشتن بازدهی باتری آیفون‌های قدیمی می‌باشد که به دلیل فرسوده شدن باتری بازدهی خود را از دست داده‌اند، این اتفاق باعث شد که شرکت اپل مجبور به عذرخواهی شود.

مردم به طور طبیعی از اینکه سازندگان دیگر مانند سامسونگ این کار را انجام نمی‌دهد تعجب‌آور هستند. سامسونگ قبلا سه هفته پیش تایید کرد که این کار را انجام نمی‌دهد و بعد از آن مقامات ایتالیایی تحقیقاتی را آغاز کرده اند و این ادعا را تایید کرده‌اند.

درحالی‌ که خیلی‌ها بر این باورند که شرکت اپل به‌طور عمد این کار را انجام می‌دهد تا دارندگان آیفون‌های قدیمی‌تر را مجبور به خرید آیفونی جدید کند اما همانطور که گفته شد شرکت اپل دلیل این‌کار را نگهداری بازدهی باتری دستگاه اعلام کرد تا از خاموش شدن ناگهانی دستگاه خودداری کند.

اپل سرعت پردازنده‌های قدیمی‌تر خود را کاهش می‌دهد به دلیل اینکه باتری توان تامین آن را داشته باشد و شرکت اپل اعلام کرده است که به زودی بروزرسانی ارائه خواهد شد که امکان غیرفعال کردن این اتفاق را به کاربر می‌دهد.

چنین ادعایی هیچوقت بر ضد سامسونگ صورت نگرفته است و سامسونگ اعلام کرده است که با عرضه بروزرسانی قدرت دستگاه‌های خود را کاهش نمی‌دهد و امروز این بیانیه را در همین مورد منتشر کرد:

سامسونگ بروزرسانی نرم‌افزاری برای کاهش عملکرد دستگاه‌ها ارائه نمی‌کنیم و برای اثبات این موضوع حاضر به همکاری با محققان ایتالیایی برای روشن شدن حقایق هستیم .

منبع :
Sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *